Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Doğal Sinek İlacı Nasıl Yapılır?

Endüstriyel sinek kovucular kullanmak istemiyorsanız en güzeli evde yaptığımız doğal sinek kovucu yağlar, esanslar. Kimyasal ilaçlar tene, burun mukozasına zarar veriyor. Gözleri tahriş ediyor. Çok uzun süreli kullanımlarda nörolojik sorunlara da neden olabilir. Kimyasal maddelere karşı doğada bulunan bitkilerle doğal sinek kovucu spreyler yapabiliriz. Kara sineklerden kurtulmak için müthiş çözümler hazırladık. Türk kahvesi yakmak açık havada arıları uzaklaştırıyor. Limona karanfil batırmak sinekleri uzaklaştırıyor. Ev yapımı sinek kovucu nasıl yapılır daha önce paylaştığımız tarifler arasında. Karanfille doğal sprey yapıyoruz. Sivrisinekten nasıl korunulur, sinekler nasıl uzaklaştırılır öğrenelim.

Doğal Sinek Kovucu Yapımı

Terasta, balkonda, açık havada, bahçede otururken gelen sinekler çok rahatsız eder. Sinek vızıltısı ve ardından gelen böcek saldırıları keyfimizi bozar. Yaz günleri, geceleri keyifle oturmak için doğal sinek ilacı nasıl yapılır öğrenelim. Sivri sineklerden korunmanın bir yolu uzun kollu kıyafetler giymek. Maalesef oda yazın sıcakta pek mümkün olmuyor.

Sivrisinekleri, sinekleri uzaklaştırmak için kokulu esanslar hazırlayalım. Limonu ortadan ikiye keselim. İçine karanfil yerleştirelim. Pencere kenarlarına koyalım. Sivrisineklerin ev içine girmesine engel olacaktır. Bahçede masaya koyabilirsiniz. Açık havada bulunduğunuz ortama koyabilirsiniz.

Doğal Sinek İlacı Nasıl Yapılır? 2

Başka bir çözüm yolu da sarımsak. Bir kasenin içine birkaç diş doğranmış sarımsak koyalım. Yine açık havada bulunduğumuz ortama kaseyi koyalım. Sivrisineklerin yaklaşmasına engel olacaktır.

Doğal Sinek İlacı Nasıl Yapılır?

50 damla özel uçucu yağ ile sprey hazırlıyoruz şimdi. Uçucu yağ olarak limon otu, lavanta, nane, çay ağacı, karanfil, okaliptüs veya tarçın kullanabiliriz. 50 ml cadı fındığı özü, 500 ml kaynamış su. Sprey şişe içine cadı fındığı özünü, kaynamış su ve seçtiğimiz esansiyel yağı ekleyelim. Karıştıralım. Doğrudan cilde uygulayalım. Güzel kokular elde edeceğiz. Ama sivrisineklerin hiç hoşuna gitmeyecek.

Doğal Sinek İlacı Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : https://tchiboblog.cz/pomocnici-pro-organizaci-nejen-do-koupelny/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler