Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Örgü Başlama Teknikleri

Şiş örgü tekniklerinden çiçekli değişik bir başlama tekniği hazırladık. Değişik örgü başlama tekniklerinden bir örnek. Örgü kenar süslemelerinden zaman zaman bahsediyoruz sizlere. Bu tekniği yazlık örgü modellerinde merserize örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kenar süsleri olarak kullanabilirsiniz. Değişik örgü başlama tekniklerinden süper bir modelde püsküllü model. Püskül örgü modeli nasıl yapılır önceki tariflerimiz arasında bulabilirsiniz. Örgü kenar bordürlerini şiş örgü modellerinde yelek modellerinde, hırka modellerinde ve daha birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz.

Çiçekli Örgü Nasıl Başlanır?

Şiş örgü modellerinden çok güzel bir model. Sizlere 2 örnek için yapılış sayılarını ve videolu anlatımlı tarifini hazırladık. Siz öreceğiniz örgüye göre ilmek sayılarını ayarlayarak örgülerinizi örebilirsiniz. Hırkaların kol uçlarında ve etek uçlarında çok güzel duracaktır. Battaniye modellerinin kenarlarına da uygulanabilir diye düşünüyorum. Şimdi değişik örgü başlama tekniklerinin kısaca yapılışına değinelim.

Değişik Örgü Başlama Teknikleri

İki motif için 23 ilmek ile başlayalım. Sonra 1 ters 1 düz lastik örgü yapıp devam edelim. Ön yüzüne gelince 1 ters örelim 1 düz ilmeği 4 sıra yapacak gibi örüp alttan çevirerek örelim. 1 ters örüp yine düz örgüyü 4 sıra olacak şekilde örüp ters yani alttan çevirelim ve yine 1 ters örüp düz ilmek ile devam edelim. Arka yüzü ters örüp devam edelim ön yüzüne gelince yine 2 kenar ilmek düz örelim. 1 düz örüp 7 ilmek üstüne geçirip dizelim 3 ilmek artırıp 3 düz örelim ve yine 1 düz ilmek üstüne geçirerek 7 ilmek dizelim. Yine 3 ilmek artırarak 1 ilmek örüp tekrar 3 ilmek artırıp 3 düz örüp ilmekleri dizerek devam edelim. Arka yüzüne gelince ters örüp devam edelim. Fakat daha kolay olsun isterseniz video anlatımını izleyelim. Daha kolay çalışacağınızı düşünüyorum şimdiden kolay gelsin.

Değişik Örgü Başlama Teknikleri 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler