Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Tek Sıra Örgü Modeli

Örgü modelleri ve yapılışlarından şişle ördüğümüz tek sıra tekrarıyla örülen muhteşem güzellikte bir model anlatımı hazırladık. Herkesin rahatlıkla örebileceği şiş örgü örneklerinden. Ajurlu örgü modellerini, yeni örgü modellerini arıyorsanız üstelik çok kolay olsun istiyorsanız tam sizlere göre bir model. Basit ve hızlı şekilde ilerleyen kolay örgü modellerinden. Etol şal modelleri, salaş örgü modelleri, örgü hırka modelleri, çeyizlik yelek modelleri, yazlık örgü modelleri gibi birçok model tasarımında kullanabilirsiniz. Bu modelle delikli örgü hırka yapılışı çok güzel olur mesela. Örgü lastik çeşitleriyle başlayabilir yada direk lastiksiz olarak örebilirsiniz. Ajurlu şiş örgüleri anlatımlı model yabancı örgü modellerinden oluşuyor. Video yabancı. Ama örgünün dili aynı olduğu için modeli videodan rahatça çıkartabiliriz. Şişle yapılan ajurlu örgü modeli alize iplerle örgü şal modellerinde de çok güzel durur. Eğer hazırsanız hemen şişle tek sıra örgü modeli nasıl örülüyor öğrenelim.

Şişle Tek Sıra Kolay Örgü Nasıl Örülür?

Şişle yepyeni bir file örgü modeli, ağ örgü modeli yapılışı hazırladık. Tek tur tekrarıyla örülen oldukça kolay bir model. Farklı birçok şiş örgü örneğiyle, tığ işi örgülerle birleştirebilirsiniz. Yada tek başına birçok örgüde kullanabilirsiniz. Modele 2 ve katları +2 kenar ilmeği ekleyerek ilmek sayılarımızı belirliyoruz. Videoda ise bambu iplik kullanılmış.

Şişimize 14 ilmek atarak başlıyoruz. Daha sonra ilk ilmeği örmeden alıyoruz. 2. ilmeği ters örüp tekrar sol şişe takıyoruz. Sonrasında şişteki 2 ilmeği düz olarak örüyoruz. Şimdi sıra sonuna kadar şişe 1 kez ip dola, 1 ters ör sol şişe tak, sol şişteki 2 ilmeği birlikte düz ör olarak turu tamamlıyoruz.

2. tura geldiğimizde yani arka sırada ilk ilmeği örmeden alalım ve ilk turu tekrar edelim. İşte bu kadar. Örneği tamamladık.

Şişle Tek Sıra Örgü Modeli 1

Şişle Tek Sıra Örgü Modeli 2

Şişle Tek Sıra Örgü Modeli

Şişle tek sıra örgü modeli yapılışını yukarıda ayrıntılı bir şekilde anlatımını hazırladık. Son olarak ise nasıl örüldüğünü videodan izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler