Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Örgü Başlama Modelleri

Genelde sizlerle şiş örgü modellerinde başlama tekniklerinden bahsetmiştik. Değişik örgü başlama modellerinde bugün yine şişle ördüğümüz harika bir teknik var. Bir çeşit kenar oyası modeli olarak da kullanabilirsiniz. Tüm şiş örgülerinize başlamadan önce kullanabilirsiniz. Değişik örgü başlama modelleri bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. El örgü hırka modellerinde, yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Değişik örgü başlama teknikleri ile başlayıp üst kısmını düz örgü ile pirinç örgü modeli ile örebilirsiniz. Kenar başlama modeli örgünüzü çok güzel hale getirecektir zaten. Şiş ile başlama tekniklerinden püsküllü başlama modeli de var. O modeli tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Saçaklı örgü nasıl başlanır önceki yazılarda bulabilirsiniz. Örgüye nasıl başlanır süper anlatım ile devam edelim.

Değişik Örgüye Giriş Teknikleri

Saç örgülü başlama tekniğinde önce saç örgümüzü istediğimiz uzunlukta yapıyoruz. Daha sonra kenarından ilmek çıkartarak asıl örgümüze geçiyoruz. Mesela bu başlama tekniği ile çok sevilen bir yelek modeli paylaşmıştık sizinle. O kadar çok örüldü ki model. Renk renk saç örgülü yelekler. Sizde bebek örgülerinizde, hırkalarda saç örgü ile burgu ile başlayıp daha sonra üst kısmını örerek örgülerinizi tamamlayabilirsiniz.

Değişik Örgü Başlama Modelleri 1

Değişik Örgü Başlama Modelleri 2

Saç örgüsünü örüyoruz. Daha sonra üst kısmına geçiyoruz. Değişik örgü başlama modellerinden saç örgülü örneğin detaylarına geçelim. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler