Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saçaklı Örgü Nasıl Başlanır?

Örgü başlama tekniklerinden güzel bir model ile devam ediyoruz. Saçaklı örgü nasıl başlanır. Özellikle bebek örgü modellerinde çok güzel duracak bir teknik. Etek uçlarında, kol ağızlarında kullanabilirsiniz. Bebek yeleklerinde güzel duracaktır. Örgünün tamamını bu teknikle örebilirsiniz. Kürk örgü modelleri gibi olur. Hep aynı başlama tekniklerini kullanmak istemeyenler için değişik örgü başlama tekniklerinden bahsediyoruz. Özellikle yeni teknikler bulduğumuzda. Örgü kenar süslemelerinde kullanılan bu tekniği daha önce görmüş olabilirsiniz. En azından yapılış şeklini. Patik modellerinde, paspas modellerinde farklı tekniklerle kullanmıştık. Örgü kenar bordürlerini tüm örgüye uygulayarak değişik örgü modellerini örmek içinde kullanabilirsiniz.

Şişle Saçaklı Örgü Yapılışı

Şişe ilmekleri atarken uzun bırakıyor ve saçaklı kısmı oluşturuyoruz. Çok hoş duran bir teknik. Bu modelin benzeri olarak daha önce kurtçuk başlamadan da bahsetmiştik. Yine aynı şekilde o modeli de örgülerinize başlarken kullanabilirsiniz. Bebekler için örgü etek modelleri örmek istediğinizde alt eteklerine bu tekniği uygulayabilirsiniz. Çok güzel olacaktır. Her tarz örgünüze uygulayabilirsiniz. Her ipe uygulayabilirsiniz. Angora iplerle örülmüş modellere de uygulanabilir.

Saçaklı örgü nasıl başlanır aşağıdaki videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılmakta. Videodan takip ederek örgülerinizde kullanabilirsiniz. Ve uygulamayı yaptığınızda teknik aşağıdaki gibi duracak. Saçakları isterseniz bu şekilde bırakabilir yada makasla kesebilirsiniz. Püskül püskül olacaktır.

Saçaklı Örgü Nasıl Başlanır? 1

Kolay olan bu tekniğin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen alttaki videodan detaylara ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler