Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgüye Nasıl Başlanır Süper Anlatım

Örgü nasıl örülür yeni başlayanlar için güzel bir video hazırladık. Temel şiş örgü tekniklerinden oluşan video. Şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür. Bu temel teknikleri bildikten sonra her modeli çıkartabilirsiniz. Tabi teknikler sadece bu 2 temel teknikle kalmıyor. Daha birçok teknik var. Ama sizler başlangıç olarak bunları bilmeniz yeterli. Çünkü tüm ilmek geçişleri bu şekilde yapılıyor. Mesela ön sıradan ve arka sıradan hep düz örerek haraşo örgü modelini örebilirsiniz. Şişle kolay örgü modelleri örerek şallar, yelekler, hırkalar örebilirsiniz. Bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Düz örgülerin arasına şişe ilmek dolama ekleyerek videolu delikli örgü modelleri yapımını örebilirsiniz. Örgü modellerinde daha önce anlattığımız kolay modelleri inceleyerek birçok örgünüzde kullanabilirsiniz.

Örgüye Başlama

Örgüye Nasıl Başlanır Süper Anlatım 1

Örgüye baştan başlıyoruz. Eline hiç şiş ve iplik almamış arkadaşlarımız bize şiş nasıl örülür diyen arkadaşlarımız için örgüye nasıl başlanır süper anlatım videoları hazırladık. Önce ilmek nasıl başlanır ondan bahsedeceğiz. Daha sonra düz ve ters örgünün nasıl yapıldığını göreceğiz. İlerleyen zamanlarda şiş örgü tekniklerinin kalan kısımları ile devam edeceğiz. İlk defa örgü örüyorsak elinizde parça ipleriniz varsa bunlarla örme alıştırmaları yapabilirsiniz. İlk örgü örmede bazen ilmek geçişleri bozuk olabilir. İstediğimiz örgüye başlamadan önce örme alıştırmaları yapabilirsiniz.

Ben genelde misinalı şiş kullanıyorum. Örmesi daha rahat oluyor. Normal şişler örerken uçları biraz takılıyor ve ağır oluyor sanki. Önce şişimize ilmek atarak başlayalım.

Şişimize ilmeklerimizi attık. Artık örgü örmeye geçme zamanı. Düz örgünün ve ters örgünün nasıl yapıldığına başlıyoruz. Örgüye nasıl başlanır süper anlatım videolarını izledik. Artık örgü örmeyi biliyoruz. Kendimize güzel bir atkı örerek başlayabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler