Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Örgü Bluz Yapılışı

Yaza hazırlık çok şık bir kazak hazırlıyoruz. Çiçekli örgü bluz yapılışı. Bu örneği yelek modellerinde, şal modellerinde, bebek battaniye modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok güzel tığ işi bir örnek. Havalar bir sıcak bir soğuk gidiyor bu aralar Ankara’da. Yazlık örgülere devam ediyoruz. Havalar ısındığında giyeriz keyifle. Yazlık bluzlarımızdan bahsedelim biraz. Mesela yazlık bohem bluz yapılışı için hanım dilendi bey beğendi motifini kullanmıştık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir model. Yazlık örgü bluz modeli ve açıklamasında ise ananas, badem örgü modelini kullanıyoruz. Çok hoş, çok şık bir bluz. Yazlık tığ işi bluz yapımı ise danteli andıran çok güzel bir örnek. Daha fazla modelin tarifine önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim çiçekli örgü bluz yapılışına.

Çiçekli Örgü Bluz Nasıl Örülür?

Çiçekli örgü bluz yapılışının detaylarını  şemalı olarak hazırladık. Bu model ile daha önce renkli güzel bir battaniye örmüştük. Beğendiğimiz örnekleri bu şekilde istediğimiz örgülerde kullanabilirsiniz. Modelde % 50 pamuklu % 50 akrilik bir iplik kullanılmış. Ve tığ olarak 4 mm tercih edilmiş. Şemada 36-38, 40 – 42, 44-46 bedenlerin cm ölçülerini bulabilirsiniz.

İstediğimiz bedene göre örebilirsiniz. Zincir sayılarını 8 ve katları +1 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Şimdi şemayı görelim.

Çiçekli Örgü Bluz Yapılışı 1

Şemada çiçekleri görüyorsunuz. Çok güzel duruyor. Şemada nokta zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Aynı yere 5 kez batarak fıstık yapıyoruz. Şimdi diğer şemamızı görelim.

Çiçekli Örgü Bluz Yapılışı

2 aynı parçadan ön ve arkaları örüyoruz. Daha sonra dikiyoruz. Kolları örüp dikiyoruz ve bitiriyoruz. Ve ortaya çok güzel bir sonuç çıkıyor. Şimdi çiçekli örgü bluz yapılışının bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Çiçekli Örgü Bluz Yapılışı 2

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/dzhemper-s-tsvetochnym-uzorom-3746

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler