Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Kolay Örgü Bebek Patik Yapılışı

0-3 aylık bebek için  çok hoş patik yapılışı hazırladık. Bağcıklı patik modelleri, bağcıksız patik modelleri, incili patik modelleri olarak örebilirsiniz. Hepsinin örneklerini videoda bulacaksınız. Patiğin içine keçe tabanlar yerleştirebilirsiniz. Yine örgü tabanla çift taban yapabilirsiniz. İçine keçe yerleştirdiğinizde ve tabanı daha büyük ördüğünüzde bebekler yürürken de bu güzel patikleri kullanabilirler. Ama tabi altlarının kaymamasına dikkat etmek lazım.

Bebek patiklerinde çok güzel modellerin yapılışını hazırladık. Çiçekli kolay örgü bebek patik yapılışı ise daha önce ördüğümüz patiklerin arasına eklediğimiz yeni bir tarif. Aynı sayılarda örüp üzerini örgü çiçeklerle, incilerle, püskül veya ponponlarla süsleyebilirsiniz. Örgü aplike modelleriyle süslemeler yapabilirsiniz. Mesela havuçlu tavşan bebek patik yapılışında amigurumi uygulaması yapmıştık. Sizde örgü bebek patiklerine amigurumi modellerinden örgüler ekleyebilirsiniz. Kuzulu patik yapımında ise örgü aplike uygulaması ile kuzu şekli vermiştik. Bu modellerden de ilham alarak yeni patik modellerini tasarlayabilirsiniz. Şimdi çiçekli patiğin anlatımını öğrenmeye geçelim.

Çiçekli Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Kırmızılar, morlar, sarılar, maviler, pembeler… Patiğin üzerine her renk çiçek uygulamasını yapabilirsiniz. Hatta yine resimlerde gördüğünüz gibi patiği incilerle kaplayabilirsiniz. Boncukları örerken ekleyebilir veya üzerine sonradan yarım incileri yapıştırabilirsiniz. Bence sağlıklı olan örerken eklemek. Bu sayede inciler düşmez.

 

Çiçekli Kolay Örgü Bebek Patik Yapılışı 1

Çiçekli Kolay Örgü Bebek Patik Yapılışı 2

Çiçekli Kolay Örgü Bebek Patik Yapılışı 3

Çiçekli Kolay Örgü Bebek Patik Yapılışı 4

Çiçekli Kolay Örgü Bebek Patik Yapılışı 5

Çiçekli kolay örgü bebek patik yapılışı tamamlandığında yukarıdaki gibi görünecek. Oldukça güzel ve örülmeye değer. Hazırsanız önce patiğin yapılışını öğrenelim.

Patiğimizi ördüğümüze göre şimdi üzerine öreceğimiz çiçeğin nasıl yapıldığını izleyelim. Aynı zamanda çiçeği farklı örgü süsleme sanatında da kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler