Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Örülen Bebek Patikleri

Bebek patiklerinden sevimli bir modelin tarifi daha. Hemde videolu. Videodan takip ederek kız ve erkek bebekleriniz için bu sevimli patikleri hemen örebilirsiniz. Sizlere her gün değişik bir model tarifi hazırlıyoruz. Bebeklerimiz için, kendimiz için, çeyizlerimiz için birbirinden güzel örgü modelleri. Şiş ile yapılan tarifler var, tığ işi ile yapılan tarifler var. Şimdiki modelimiz de bebekler için iki şişle örülen bebek patikleri tarifi. Bebek patiği yapımı şişle olan örneği örerken takıldığınız herhangi bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Bebek patikleri yapılışı için çeşit çeşit modellerimiz var. Beğendiğiniz desenleri minik ayaklar için örebilirsiniz.

İki Şişle Örülen Bebek Patik Modelleri Anlatımlı

İki şişle örülen bebek patikleri için fazla bir ip gitmeyeceğinden evde kalan ipleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Modelde kartopu Ak –Soft orta kalınlık bebe ipi ve 4 mm şiş kullanılmıştır. Hemen patiğin tarifine geçecek olursak ilk olarak şişimize 25 ilmek atılarak örgüye başlayalım. İlk ilmekle birlikte düz örülerek devam edelim. Örgünün ters yüzünde de ilmekler düz örülüp haraşo yapılır. Bu şekilde 19 diş haraşo 38 sıra örülerek örgü tamamlanır. Örgünün düz tarafında ilmek eksiltmesi yapılarak ilk ilmek düz ikinci ve üçüncü ilmekler birlikte kesilir. İlk sıra tamamlanır.Ters yüzünde ilmekler düz örülür .bir sıra kesme yapılır. Bu şekilde ilmek sayı 12 ye düşürerek bitirilir. Uzun ip bırakarak şişteki ilmekler iğneye geçirilip ilk olarak patiğin burun kısmı dikilip sonra yan kısmı dikilip bitirilir. Orta kısmını ister kordon geçirerek fiyonk yapın ister hazır kurdele ile süsleyebilirsiniz.

İki Şişle Örülen Bebek Patikleri

Patiğimiz çok sevimli oldu. Şimdi ayrıntılı bir şekilde videoda nasıl yapıldığın izleyelim. İyi seyirler.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DQFzP11aljI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3fi9O6hegZDxR5cVJpqwakEmgqV2ZySn-MaQultz4LZu8FZLgcmIioBys

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler