Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı

Erkek bebekler için çok sevimli bir kolay erkek patik yapılışı hazırladık. Adım adım nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız. Hediyelik fikirler içinde erkek bebek smokin patik yapılışı çok güzel bir örnek. Bebek patiklerinden en güzel örnekleri sizler için anlatımlı olarak hazırlaya çalışıyoruz. Çok sevilen modellerden olan convers patik yapılışı yapabilirsiniz erkek bebekleriniz için. Kız bebekler içinde uygun bir örnek. Bebeklerinize çorap örmek isterseniz kolay bir tarifimiz var. Örgü bebek çorabı yapılışından bu tarife ulaşabilirsiniz. Şimdi sevimli bir model olan erkek bebek smokin patik yapılışına geçelim.

Erkek Bebek Smokin Patik Nasıl Yapılır?

Siyah ve beyaz pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Yünlü ipler kullanabilirsiniz. Kullanacağınız iplere göre tığ numarası ve ölçüler değişecektir. Patik tabanı yapımı ile başlayalım.

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı

  • 14 + 3 zincir çekerek başlayalım. 4. zincire batıp trabzan yapalım. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Yanından devam ederek 12 trabzan yapalım. Son zincir içine aynı yere 7 trabzan yapalım. Zincirin diğer tarafından devam ederek 12 trabzan yapalım. Son zincire aynı yere 3 trabzan yapıp ilk yaptığımız 3 zincir ile birleştirelim.
  • 3 zincir ile başlayıp hemen aynı yere 1 trabzan yapalım. Devam ederek 2 trabzanın üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Devam ederek 13 trabzan yapalım. 3 trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Sonraki trabzana aynı yere 3 trabzan yapalım. Tekrar devam edelim. 3 trabzanın üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. ( Köşede 15 trb. oldu) Devam edelim ve 13 trabzan yapalım. Son iki trabzan içine aynı yere 2 trabzan yapalım.
  • Bu turda 3 zincir ile başlayalım. Hemen aynı yere 1 trabzan yapalım. Bir sonraki trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Diğerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Birkez daha 1 tek, 1 çift trabzan yapalım. Şimdi devam edelim ve köşeye kadar 14 trabzan yapalım. Şimdi köşede 8 kez 1 çift , 1 tek trabzan yapalım. Kaldığımız yerden devam ederek 12 trabzan yapalım. Son 4 trabzan üzerine 1 çift , 1 tek trabzan yapalım.

Patiğin tabanı bitti. Patiğin arka kısmı için 30 trabzan yapalım.

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 2

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 4

Patiğin ön kısmı için beyaz iplikle aşağıdaki şablonu uygulayalım. Daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı , x ler sık iğneyi  temsil ediyor.

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 9

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 5

Bu parçayı siyah iple sık iğne ile batiğin ön kısmına birleştirelim.

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 6

Ve resimdeki gibi patiğin üzerine 6 – 8 sıra trabzan ile örelim. Ve katlayalım.

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 7

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 8

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 3

Yeterli uzunlukta zincir çekiyoruz. Ve üzerini 4 sıra sık iğne yapıyoruz. Orta kısımdan iple papyon şeklini veriyoruz. Papyonu yapalım. Ve patiğin ön yüzüne dikelim. Aynı şekilde 2 adet siyah düğme dikelim.

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 12

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 11

Ve patik hazır. Şahane oldular. Çok kısa sürede süper bir patiğimiz oldu.

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 10

Erkek Bebek Smokin Patik Yapılışı 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/natali-y/post380061139/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler