Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuktan Telefon Kılıfı Yapımı

Boncuklarla ve şiş örgü modelleri ile çok güzel bir çalışma hazırladık. Boncuktan telefon kılıfı yapımı. Şiş ile düz örgü ile örüyoruz telefon kılıfımızı. Aynı teknikleri kullanarak örgü çanta modelleri, örgü cüzdan modellerinde de kullanabilirsiniz. Telefon kılıfı olarak kendi yaptığınız ürünleri kullanmak daha keyifli oluyor. Bende kendime kanaviçe telefon kılıfı işlemiştim. Evde telefon kılıfı yapımı olarak çok güzel ve keyifli bir proje. Kendinize örgülerden de telefon kılıfları örebilirsiniz. Tığ işi telefon kılıfı yapılışı düz ve üzerini dilediğiniz gibi süsleyeceğiniz modellerden. Kristal taşlarla telefon kılıfı yapılışı da yine farklı boncuklarla yapılmış bir çalışma. Şişe ilmek atmayı, düz örgü ve ters örgüyü biliyorsanız birazdan paylaşacağımız boncuktan telefon kılıfı yapımını rahatça örebilirsiniz. Sadece boncuk dizme kısmı sizi biraz oyalayabilir, zorlayabilir. Hadi başlayalım.

Boncuktan Telefon Kılıfı Nasıl Örülür?

Çanta, telefon kılıfı, tablet kılıfı, cüzdan gibi çalışmalarda kullanacağınız güzel bir teknik. Önce şablonumuzu belirliyoruz. Daha sonra o şablona göre boncukları ipe diziyoruz. Daha sonra örmeye başlıyoruz. Boncuktan telefon kılıfı yapımı için kum boncuklar kullanıyoruz. İpe dizmek için ince iğneler kullanabilirsiniz. Bu modelde kullanacağımız şablon aşağıdaki gibi.

Boncuktan Telefon Kılıfı Yapımı 3

Boncuktan Telefon Kılıfı Yapımı 4

Şemamızı belirlediysek şimdi şemaya göre boncukları ipe dizelim.

Boncuktan Telefon Kılıfı Yapımı 1

Boncuktan Telefon Kılıfı Yapımı 2

Boncuktan Telefon Kılıfı Yapımı 5

Ve şişe ilmeklerimizi atıp örmeye başlayalım. Uzun şerit halinde örüyoruz. Ve yanlardan dikerek telefon kılıfı haline çeviriyoruz.

Şimdi videolu olarak şişe ilmek nasıl atılır onu izleyelim. Daha sonra düz örgü ve ters örgünün yapılışını izleyelim. Örgüye yeni başladıysanız şiş örgüde temel konulardan ilmek atma, düz ve ters örgü.

Gelen şiş örgü tekniklerini inceledik. Şimdi telefon kılıfımızın son halini görelim.

Boncuktan Telefon Kılıfı Yapımı 23

Kaynak : http://idi-k-nam.ru/post304461807/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler