Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuklu Salon Takımı Örnekleri

Boncuk işi nasıl yapılır daha önce bahsetmiştik. Şimdi boncuklu salon takımı örneklerinde, boncuklu şömentabla örneklerinde, yatak odası takımlarında kullanacağınız çok güzel bir örnek. Kum boncuk modellerini kullanıyoruz. İstediğiniz renklerde boncuklu takımları yapabilirsiniz. Örgü modelleri, iğne oyaları ve hobi dünyasına ait daha çok anlatımlı paylaşımlar için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Boncuk Örtüler Nasıl Yapılır?

Boncuklu salon takımı örneklerinden şahane bir modelin yapılışını hazırladık. Malzeme olarak kararmayan kum boncuk ve boru boncuk kullanıyoruz. Orta kısım için parlak taş, 50 numara naylon dantel ipi veya misina, makas, boncuk iğnesi ve çakmak kullanacağız.

Boncuklu Salon Takımı Örnekleri 2

Gelin çeyizlerinin vazgeçilmezi olacak bir model olan boncuk yatak odası takımını isteğe göre farklı şekillerle de hazırlayarak kullanabilirsiniz hanımlar. Yapılışı ise 3 metreye yakin ipimizi keserek iğneden geçiriyoruz ve 2 kat olarak hazırlıyoruz. 1.5 metreye yakın bir ip olacak ucunu düğümleyip ipimizi yakıyoruz açılmaması için. İpi bu kadar uzun tutmamızın nedeni tek motifi yaparken motifimizin yarıda kalmaması ve ip düğümü olmaması için. 12 tane kum boncuk diziyoruz ve ilk boncuktan ipimizi geçirerek yuvarlak bir halka oluşturuyoruz. Bu boncukların içinden ipimizi geçirerek motifimizin ortasını oluşturacağız.

Bir tane boru boncuk araya 5 tane kum boncuk ve bir tane boru boncuk olarak diziyoruz yuvarlak halka olarak oluşturduğumuz ilk boncuğun içinden iğne ve ipimizi geçiriyoruz iğneyi tekrar boru boncuğun içinden geçirerek üste çıkıyoruz ve iğnemize 5 tane kum boncuk bir tane boru boncuk takarak ayni işlemi tekrar ediyoruz. Motifin ortasını bu şekilde oluşturuyoruz. Bundan sonraki 3 sırada sadece kum boncuk kullanarak devam ediyoruz. İlk sırada 7 kum boncuk bir üst sırada 9 kum boncuk ve son sırada 11 kum boncuk olarak sıralarımızı tamamlıyoruz. Son kenar sırası olarak ta boru boncuk ve kum boncuk kullanarak motifimizi tamamlıyoruz. Ortasına da isteğe göre parlak boncuk dikerek süsleyebilirsiniz. Motifleri bu şekilde oluşturarak birbirine ekliyoruz modelimizi bu şekilde oluşturuyoruz.

Boncuklu Salon Takımı Örnekleri 1

Boncuklu Salon Takımı Örnekleri

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler