Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bilezikten Nihale Nasıl Yapılır?

Çocukların kullandığı plastik bileziklerden nihale yapıyoruz. Evet yanlış duymadınız bilezikten nihale yapıyoruz. Ahşap halka da kullanabiliriz. Rengiyle, modeliyle, fikriyle yepyeni bir tasarım. Nihale yaparken motiflerin orta kısmında bulunan incileri iptal ediyoruz. Böylece tencereler, çaydanlıklar daha düzgün duruyor. Pamuklu ipler kullanabiliriz. Yani üzerine sıcak bir şeyler koyulduğunda yapışmayacak ipler seçmeliyiz. Nihale yapımında birçok örgü kullanabiliriz. Şiş örgü modelleriyle, tığ işi örgü modelleriyle beğendiğimiz motiflerden yeni yuvarlak, kare örgülerle tasarımlar oluşturabiliriz. Geçtiğimiz günlerde ahşap halkalardan örgü nihale yapımından bahsetmiştik. Benzer şekilde yapılıyor. Daha kolay. Tığ işi sepet örgü yapılışı paylaşmıştık. Nihale olarak kullanılacak renkli örgü modellerinden.  Nihaleler yanında daha kalın iplerle tutacak modelleri de örebilirsiniz. Mesela penye iple ördüğümüz anlatımlı örgü tutacak modellerini inceleyebilir fikir edinebilirsiniz.

Bilezikten İncili Nihale Yapımı

İncili nihale yapıyoruz. Tabi nihale olarak tasarladığımız için motiflerin orta kısmında bulunan inciyi iptal ediyoruz. Buraya herhangi bir işlem yapmıyoruz. Çünkü nihale üzerinde çaydanlıkların, tencerelerin düzgün durması gerekli. Sadece nihale olarak değil saksı altlarına örtü olarak da düşünebilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Hasır iplerle, kağıt iplerle tasarlayabilirsiniz.

Bilezikten Nihale Nasıl Yapılır?

Nihale bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Renkler birbirine çok güzel uymuş. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Tüm detaylarıyla bilezikten nihale nasıl yapılır izliyoruz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler