Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahşap Halkalardan Örgü Nihale Yapımı

Kolay nihale yapıyoruz. Ahşap halkalardan örgü nihale yapımı. Hepimizin rahatlıkla örebileceği projelerden. Dantel ipleri, pamuklu ipler, penye ipler, makrome ipleri gibi birçok iple örebiliriz. Örgü bardak altlığı modellerini, örgü amerikan servis modellerini de nihalelere çevirebiliriz. Birkaç model paylaşımlarımızdan bahsedelim. Daha sonra yeni modelimizin yapılışına geçelim. Örgü mandala modellerini nihale olarak kullanabiliriz. Makrome bardak altlığı yapımı çok güzel bir proje. Nihale olarak kullanabileceğimiz örneklerden. Örgü bardak altlığı modelleri ve yapılışları tur sayıları ayarlanarak birçok modele çevrilerek örülebilir. Ahşap halkalardan örgü nihale yapımı yine büyüklükleri ayarlanarak çeşitli tasarımlar oluşturabiliriz. El örgüsü nihale yapımı için detaylara geçelim. Evimiz için hediyelik için bu güzel örgüyü örelim.

Evde Nihale Yapımı

Rustik perde modellerinde kullanılan halkaların farklı şekilde kullanılmış örneğini göreceğiz. Ahşap diş kaşıyıcılarda kullandığımız halkaları da kullanabiliriz. Nihale dışında ördüğümüz modeli saksı altlarında da kullanabiliriz. Yaptığı el emeği ürünleri kullanmayı sevenler için güzel ve kolay çalışma.

Ahşap halkalardan örgü nihale yapımı için ahşap halkalar, pamuklu dantel ipleri ve tığ kullanacağız. Proje oldukça kolay. Sıcak tencerenin, sıcak çaydanlığın altına yapışmayacak ipler kullanmalıyız. Sık iğne ile nihaleyi yapıyoruz. İlk nihalemizi alıyoruz. Etrafına sık iğne yapıyoruz.

Ahşap Halkalardan Örgü Nihale Yapımı

Halkanın etrafını sık iğne ile doldurduktan sonra 1 tur daha sık iğne örüyoruz.

Ahşap Halkalardan Örgü Nihale Yapımı 1

7 tane halkayı sık iğneyle dolduruyoruz.

Ahşap Halkalardan Örgü Nihale Yapımı 2

Şimdi iğne, iplik alıyoruz. Az önce hazırladığımız halkaları birbirine dikerek birleştiriyoruz.

Ahşap Halkalardan Örgü Nihale Yapımı 3

Böylece nihalemizi tamamlıyoruz. Ortaya basit lakin çok şık nihale çıktı. Saksı altlarında da şahane durur.

Ahşap Halkalardan Örgü Nihale Yapımı 4

Ahşap Halkalardan Örgü Nihale Yapımı 5

Kaynak : https://www.unideanellemani.it/come-riciclare-gli-anelli-delle-tende

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler