Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Yapımı

Daha önce sizlere farklı bir papatya motifli bebek battaniyesi paylaşmıştık. Şimdi ona bir yenisini daha ekliyoruz. Önceki yazımıza ulaşmak isterseniz papatya motifli bebek battaniyesi başlığı altında bulabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniyesini zevkle öreceksiniz. Biz mavi, sarı, yeşil, krem rengi koton iplik kullandık.

Papatya Motif ile Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Kolay tığ işi bebek battaniyesi için ilk önce sarı iplikle 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz. İçine 12 sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve sıra sonuna kadar ikili trabzan yapıyoruz. Toplamda 24 trabzan olacak. Renk değiştiriyoruz. Krem rengi ipe geçiyoruz. Krem rengi ipi sabitliyoruz. 7 zincir çekip 4. trabzanın üzerine batıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. Toplam da 8 yuva olacak. Sonra bu yuvaların içine sıra ile sık iğne, tekli trabzan, 4 ikili trabzan, tekli trabzan, sık iğne sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz.

Papatya Motif Yapılışı 7

 

Şimdi yeşil renkli ipliğe geçiyoruz. Krem rengi ile ördüğümüz yaprağın ortasından ipi sabitliyoruz. 3 zincir çekip yanına iki trabzan yapıyoruz. Yalnız son ilmekleri çekmiyoruz. Onları hep birlikte topluyoruz.3 zincir çekip yanına bir tane daha yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz ve diğer yaprağın tepesine batıyoruz. Yaptığımız işlemi köşelerde üçlü halini yapıyoruz.

Papatya Motif Yapılışı 2

Papatya Motif Yapılışı 4

Papatya Motif Yapılışı 5

 

Mavi renkli ipimize geçiyoruz. Aralarda 3 tane ikili trabzan 2 zincir çekiyoruz. Köşelerde ise aynı işlemi iki kez yapıyoruz. Arasında 3 zincir çekiyoruz. Bu şekilde 3 sıra örüp bitiriyoruz.

Papatya Motif Yapılışı 6

Papatya Motif Yapılışı 1

Papatya Motif Yapılışı 3

 

Papatya Motif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler