Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi

Bebek battaniyesi modellerinde evde kalan ipleri değerlendirmek için veya yeni iplerle örülebilecek bir örnek hazırladık. Şemalı anlatımlarla hazırladığımız çok güzel bir bebek battaniyesi. Şemaları okurken eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. İçten dışa doğru büyüyerek ördüğümüz için istediğiniz tur sayısında bırakarak büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde en güzel örnekleri anlatımları ile birlikte hazırlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde motifli yatak örtüsü yapılışı paylaşmıştık. Birazdan paylaşacağımız modelden de yatak örtüsü örebilirsiniz. Vintage bebek battaniyesi yapılışı çok güzel çok beğeneceğiniz bir örnek. İstediğiniz renklerle örebilirsiniz. Merserize, pamuklu ipler ile çok güzel olacaktır. Popcorn örgü modellerinden olduğu için çok kalın olmaya ipleri seçebilirsiniz. Bebek battaniyesi yapılışı tığ işi örnek için ipleri hazırlayın. Başlıyoruz anlatıma.

Kolay Battaniye Modelleri Tığ İşi

Tığ ile örülmüş yeni modellerden bir dane daha. Tığ işi örgü örneklerini bir araya getirerek yeni modeller tasarlıyoruz. İstediğimiz turda renk değiştirerek mandala örgü modellerinden güzel bir örnek örüyoruz. Farklı tığ işi bebek battaniyesi modelleri örüyoruz. Araya motifler de ekleyebiliriz.

Battaniye 142 cm kare olarak örülmüş bir örnek. 338 metrelik iplerden her renkten 1 er adet kullanılmış. 1 – 9 turlar 5,5 mm tığ ile diğer turlar ise 6,5 mm tığ ile örülmüş. Kısaca battaniyeden bahsettik. Şimdi şemaları görelim.

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi 1

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi 2

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi

Çok güzel bir battaniye oluyor bittiğinde. Elinizde parça ipleriniz varsa değerlendirmek için örebilirsiniz. Mavi- sarı, lacivert tonları kullanılarak yapılmış battaniyenin son haline bakalım.

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi 6

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi 3

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi 5

Bebek Battaniyesi Yapılışı Tığ İşi 4

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-all-in-the-family-crochet-afghan/RHC0502-028937M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler