Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Yelek Örgü Modelleri

Çocuk yelek örgü modelleri dedik ama siz birçok örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde, lif modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Şal modellerinde, atkı modellerinde, örgü şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Çok kolay bir örgü modeli. Yapılışını ayrıntılı ve resimli şekilde hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla yapabilirler. Tığ işi örgü modelleri sevenler bu modele bayılacaklar. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz.

Kolay Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Anlatımlı

Sadece yelek modellerinde değil birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Modelde ip olarak alize diva kullanılmış. Sizde türevi iplerle kullanabilirsiniz. Alize diva da güzel bir iplik yine onu tercih edebilirsiniz. Angora ipliklerde de güzel olur diye düşünüyorum. Modele zincir çekerek başlıyoruz. Zincir sayısını 4 ve katları + 2 zincir çekerek başlıyoruz. Bu şekilde istediğiniz uzunlukta zincir çektikten sonra örneği kurmaya başlıyoruz.

Önce modelimizin şemasını vereli. Şemada daireler zinciri, çarpılar sık iğneyi , uzun çizgiler tekli trabzanı temsil ediyor. Şemadan örmek isteyen takipçilerimiz için açıklaması bu şekilde.

Çocuk Yelek Örgü Modelleri

2. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde örüyoruz.

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 1

1 zincir çekip dönüyoruz. Hemen zincirin dibine sık iğne ile batıyoruz. 1 zincir çekip aynı yere 7 tekli trabzan yapıyoruz. Bir sonraki sık iğne üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 1 zincir çekip aynı yere 7 tekli trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz.

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 2

4 zincir çekip dönüyoruz. Ve sık iğne üzerine 1 zincir yaptığımız kısma batıyoruz. 3 zincir çekip bir sonraki zincirli kısma sık iğne ile batarak bu turda yuvalar oluşturuyoruz.

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 3

Modelin yapılışı bu şekilde . İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarları yaparak örebilirsiniz. İstediğiniz düzende renk değişikliği yaparak örebilirsiniz.

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 4

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 5

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 6

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 8

Çocuk Yelek Örgü Modelleri 7

Kaynak : http://mypicot.com/0071.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler