Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı

Daha önce farklı boyutlarını çalıştığımız örgü çanta modellerinden harika bir örnek. Tığ tekniği bargollo çanta yapılışına önceki tariflerimizden ulaşabilirsiniz. Çok güzel bir çanta. Bu çantayı örerken içinden kalın ip geçirerek örüyoruz. Bu şekilde sık iğneler daha uzun duruyor ve bargello nakışı şeklini alıyor. Çantayı örerken batik ipler kullanabilirsiniz. Ebruli ipler kullanabilirsiniz. Tek renk iplerden karışımlar yapabilirsiniz. Evde kalan ipleri kullanabilirsiniz. Çantanın sayılarını sizlere vereceğiz. O sayılarla isterseniz farklı çantalar da örebilirsiniz. Ama kullanacağınız iplerle de alakalı olarak çantaların boyutları değişecektir. Koton ipten sepet yapımı paylaşmıştık. Aynı teknikle örülmüş bir çanta. Ve örgü çamaşır sepeti,  örgü oyuncak sepeti olarak kullanabileceğiniz bir çanta. Örgü piknik çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alış veriş çantası, pazar çantası olarak da. Hadi şimdi bargello yuvarlak çanta yapılışına geçelim.

Örgü Yuvarlak Çanta Nasıl Örülür?

Çok güzel bir çanta modeli. İstediğiniz renklerle örebilirsiniz bargello yuvarlak çanta yapılışını. Elinizde aynı incelikte ipleriniz varsa kalın bir ip halat. kordon gibi ipler alarak örebilirsiniz. Koton ipten sepet yapımı çalışmamızda çantanın detayları daha net anlaşılmakta. Çanta için kullanacağımız şemalar aşağıdaki gibi.

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 8

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 7

Taban şemamız ve üst kısım şemamız yukarıdaki gibi. Sık iğne ile örüyoruz. Çantamız bittiğinde aşağı yukarı bu ölçülerde olacaktır.

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 6

Kullanacağınız ipe göre ölçülerde değişiklik olacaktır. Şimdi çantamızın bitmiş halini görelim. Cıvıl cıvıl çok kullanışlı bir çanta.

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 5

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 1

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 4

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 3

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı

Bargello Yuvarlak Çanta Yapılışı 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7930/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler