Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Balon Modeli Bebek Battaniyesi Modeli

Bu battaniye modelini çok seveceksiniz. Renk renk balonlardan oluşan güzel bir battaniye. Yapılışı karışık ve zor gibi görünebilir. Ama aslında çok kolay. Biraz tığ işi örgü modeli bilenler daha kolay yapacaklardır. Ama yeni başlayanlarda anlatımımızla rahatlıkla örebilirler. Yaparken takıldığınız herhangi bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Poprcon örgü modeli yapılışı kullanıyoruz modelde. Tariflerimizde popcorn örgüye yer vermeye çalıştık. Çok kullanılan ve tercih edilen bir model. Popcorn örgü modeli nasıl yapılır ayrıntılı olarak burada anlatmayacağım. Daha önce birçok defa anlattık. Çiçek motifli bebek battaniyesi yapılışında videolu olarak nasıl yapıldığını bulabilirsiniz. Yine aynı teknikle yapılmış güzel bir modelde popcorn altıgen bebek battaniyesi yapılışı. Çok güzel renkler kullanılarak yapılmış. Çok şık eviniz için renk renk popcorn kırlent modelleri yapabilirsiniz.

Balon Modeli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir ile başlayarak 11 trabzan yapalım.

2.tur : 6 trabzan yapalım. 2 zincir çekip tekrar yanından devam ederek 6 trabzan daha yapılım. Sıra sonuna kadar 4 yuva olacak şekilde aynı işleme devam edelim.

3.tur : Bu turda da aynı şekilde örmeye bir önceki turdaki gibi devam ediyoruz. Aralarda 1 zincir çekiyoruz. Bir önceki turun kenarlarından 1 er trabzan artırma yapıyoruz.

4.tur : Bir önceki turda yaptığımız gibi tekrar trabzan yapıyoruz. Kenar kısımlardan artırma yaparak örüyoruz.

5.tur : Bu turda renk değişimi yapıyoruz. Sık iğne örerek devam ediyoruz. Fakat 2. turda yaptığımız yuva kısmına geldiğimizde aşağıda resimde gördüğünüz gibi yuvadan ilmeği geçirerek sık iğne yapıyoruz.

Balon Modeli Bebek Battaniyesi Modeli 1

6.tur : Bu turda popcornları yapmaya başlıyoruz. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi az önce yaptığımız yuvaya ip uzattığımız kısma 5 popcorn yapıyoruz. Diğer yuvalara da aynı şekilde popcornları yapıyoruz.

7.tur : Bu turda popcornların arasını 4 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekerek popcorların arkasından yuva yapıyoruz.

Balon Modeli Bebek Battaniyesi Modeli 2

Bu şekilde önce popcronları sonra yuvaları oluşturarak resimdeki gibi örüyoruz.

Balon Modeli Bebek Battaniyesi Modeli 3

Birde 3 tane olacak şekilde popcorn yaptıktan sonra motif bitiyor. Motif birleştirmelerini ister tüm motifler bittikten sonra dikerek veya karşılıklı sık iğne ile birleştirerek yapabilirsiniz.

Balon Modeli Bebek Battaniyesi Modeli 4

Balon Modeli Bebek Battaniyesi Modeli 5 Balon Modeli Bebek Battaniyesi Modeli

Kaynak : http://everytrickonthehook.com/patterns-2/flowers-for-a-friend/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler