Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Kırçiçeği Bebek Battaniyesi

Anlatımlı çiçek örülüşü ve bebek battaniyesi, büyük çok yapraklı bir kır çiçeği. Renk renk örebilirsiniz. Ben iki renk kullanmayı tercih ettim. Yaprak katlarını da azaltabilirsiniz. Tığ işi örgü kare motifle , tığ işi örgü kırlent, bebek battaniyesi , çanta örebilirsiniz.

Kare Çiçek Motif ile Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Sihirli halka ile başlıyoruz. İçine 12 trabzan yapıyoruz. Çiçek yaprak kat sayısını istediğiniz gibi arttırabilirsiniz. Yaprak yapmak için ilmeklerin ön döngüsünü kullanıyoruz. Her turda 12 yaprak var. Daha önce örgü üç katlı çiçek ve katlı çiçek modeli sizlerle paylaşmıştık. Çiçekler aynı şekilde yapılıyor. Biraz onlara benziyor. Sadece yaprakların içinde kullandığımız trabzanlar 2-3-5 olarak artıyor. Başlarda 2 zincir çekiyoruz. Ve sonda yine 2 zincir çekip ilmek kaydırma ile bağlıyoruz.

Tığ İşi Kırçiçeği Bebek Battaniyesi 2

1.tur : Ön döngüleri kullanıyoruz.2 zincir,  Aynı sıra içine iki trabzan, 2 zincir,  ilmek kaydırma ile bağla. İlk yaprağımızı ördük. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edeceğiz. 12 adet yaprağımız olacak.

Tığ İşi Kırçiçeği Bebek Battaniyesi 1

2.tur : Arka ilmekler üzerinden örüyoruz. Her ilmeğe 2 trabzan yapıyoruz. 24 trabzanımız oluyor. İlk trabzana ilmek kaydırma ile bağlıyoruz.

Tığ İşi Kırçiçeği Bebek Battaniyesi 4

3.tur : 2.turda ördüğümüz trabzanların ön döngüsünü kullanarak 2 zincir aynı yere trabzan, bir sonraki zincire trabzan, 2 zincir ve aynı yere bat. Ve sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. 12 yaprağımız oluyor.

4.tur : 3. tur arka döngüsüne batarak devam ediyoruz. Aynı ilmek içine iki trabzan yapıyoruz. 36 adet trabzanımız oluyor.

5.tur : 4. turda ördüğümüz trabzanların ön ilmeğine batıyoruz. 2 zincir , aynı yere trabzan, bir sonraki sıraya 2 üçlü trabzan, bir sonraki sıraya trabzan, 2 zincir ve bağlıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. Yine 12 yaprağımız oluyor.

6. tur : 5. turda ördüğümüz arka ilmeklere batarak 48 trabzan örüyoruz.

7.tur : Yine ön ilmeklere batarak 12 yaprak yapacağız. 2 zincir , aynı yere trabzan, bir sonraki sıraya 2 üçlü trabzan, sonraki sıraya 2 üçlü trabzan, bir sonraki sıraya trabzan, 2 zincir ve bağlıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Çiçek yaprak kat sayılarını bu şekilde arttırabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde bırakabilir yada daha da büyütebilirsiniz.

Tığ İşi Kırçiçeği Bebek Battaniyesi 3

Tığ İşi Kırçiçeği Bebek Battaniyesi

kaynak: http://littlemonkeyscrochet.com/the-never-ending-wildflower/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler