Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Ev Yapımı

Tam kışa uygun bir model hazırladık. Amigurumi ev yapımı. Örgü ev nasıl yapılır resimlerle inceleyip ev dekorasyonumuz için hemen örmeye başlayacağız. Belki de çocuklarımız oyunlarında kullanabilir. Hem hayal güçlerini de destekleyecektir. Sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediyelik fikirler olarak da düşünebilirsiniz. Az sonra paylaşacağımız evde ilham alarak farklı evler tasarlayabilirsiniz. Evlerinizi örgü kurabiye adamlar, örgü şekerlemeler, örgü aplike modelleriyle süsleyebilirsiniz. Birkaç örnek hazırladık. Onları da inceleyebilir fikir edinebilirsiniz.

Örgü oyuncak modellerinde, dekoratif örgü süslemelerde farklı evlerden bahsetmiştik. Amigurumi olarak veya farklı şekillerde evler ördük. Mesela yastık olarak kullanabileceğiniz örgü ev modeli yastık yapımını inceleyebilirsiniz. Evinizin her köşesinde örgü ev yastıkları kullanabilirsiniz. Yine ev desenli peçetelik örmüştük. Mutfakta veya diğer alanlarda örgü evler kullanmak isterseniz kuş evi örgü peçetelik yapımını inceleyebilirsiniz. Şimdi en az onlar kadar güzel yeni ev yapımına göz atalım.

Amigurumi Ev Yapımı 8

Amigurumi Ev Nasıl Örülür?

13 zincirle başlayıp artırmalar eksiltmeler yaparak evimizi örüyoruz. Sık iğne ile örüyoruz. Yine zincir sayısını artırarak daha büyük evler yapabilirsiniz. Evlerin alt kısmına daha dik durması için karton veya plastik parçalar ekleyebilirsiniz.

Tüm detaylar kaynak kısmında bulunan linkte. 13 zincirle başlayıp evi örüyoruz. Evimizi kahverengi iple örüp kurabiye görümünü veriyoruz. Daha sonra üzerini beyaz ipler, kırmızı renk yeşil renk iplerle süslüyoruz. Çok sevilen çocuk masallarından Hansel ve Gratelin şekerden yapılmış evini örüyoruz. Süslemek için dekoratif düğmeler, pullar, boncuklar da kullanabilirsiniz. İlk olarak evimizi nasıl öreceğiz göz atalım.

Amigurumi Ev Yapımı 9

Amigurumi Ev Yapımı 17

Amigurumi Ev Yapımı 16

Amigurumi Ev Yapımı 10

Amigurumi Ev Yapımı 11

Amigurumi Ev Yapımı 13

Amigurumi Ev Yapımı 12

Amigurumi Ev Yapımı 15

Şimdi benzer şekilde örülmüş amigurumi ev yapımı örneklerine göz atalım.

Amigurumi Ev Yapımı 2

Amigurumi Ev Yapımı 1

Amigurumi Ev Yapımı

Amigurumi Ev Yapımı 3

Amigurumi Ev Yapımı 4

Amigurumi Ev Yapımı 5

Amigurumi Ev Yapımı 6

Amigurumi Ev Yapımı 7

Son olarak ise tek parça halinde değil de parça parça örülmüş şekerlemeden evimizin yapılışını videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.repeatcrafterme.com/2019/10/crochet-gingerbread-house.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler