Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

ABC Alfabe Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çok güzel bir bebek battaniyesi modeli daha sizlerle. Alfabe bebek battaniyesi yapımı. Popcorn örgü modeline güzel bir örnek . İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. İsterseniz renk renk isterseniz tek renk. Tercih sizin. Tarifi vermek bizden örmek sizden. Popcorn örgü modelinini yapılışını daha önce birçok defa paylaştık. Nasıl yapıldığını popcorn kalp battaniye yapımında görebilirsiniz. Popcornu istersiniz 5 trabzan isterseniz 6 traban yapıp trabzanları yaptıktan sonra  tığı çıkarıp baştaki trabzana takıyoruz. Sondaki ilmeği alıp içinden geçirip örmeye devam ediyoruz. Popconlar bu şekilde yapılıyor. Şimdi yeni battaniyemize geçebiliriz.

Alfabe Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Battaniyenin yapılışını sizlere şablon olarak vereceğiz. Sizler isterseniz şablonda bulunan harfleri kullanarak bebeğinizin ismini yazabilirsiniz. 140 zincir çekerek yapıyoruz. 1 harfin karesi 28 zincirden oluşuyor. 2 . zincirden itibaren sık iğne yapıyoruz. 7 sıra sık iğne örüyoruz. Her 28 sırada bir popcorn yapıyoruz. ( Nasıl yapıldığını üst paragrafta anlattık). 5 bölmeye ayırmış oluyoruz. Sonrasında harfleri örmeye başlıyoruz. İlk harfleri koyarken baştaki ve sondaki sıra boş kalıyor. Ortadakiler dolu. Ve sırası ile diğer harfleri de örmeye başlıyoruz.

Yapılışı bu kadar. Popcorn yapılışıçiçek motifli bebek battaniye yapımında videolu olarak görebilirsiniz. Şimdi şablonu görelim.

ABC Alfabe Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Şimdi de battaniye bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

ABC Alfabe Bebek Battaniyesi Yapılışı

ABC Alfabe Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

ABC Alfabe Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Kaynak : https://mimuu.com/cicek-motifli-bebek-battaniyesi-tarifi/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler