Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı

Ev dekorasyonunda çok severek kullanacağımız çok güzel bir yastık yapılışı hazırladık. 3 farklı şekilde yastığı hazırlıyoruz. 3 farklı şekilde düğüm yastık yapılışı için 3 farklı teknik. Penye kumaş, tayt ve dev yün kullanıyoruz. Dev yünle çeşitli örgü modellerinden bahsettik. Yastıklar, battaniyeler, hırkalar ördük. Şapkalar ördük. Örgü modelleri ve yapılışlarından çeşitli modellerin tasarımında kullanabiliriz. Düğüm yastıklardan önce daha kolay düz yastıklar örmek isterseniz dev yünden örgü kırlent yapımı ilginizi çekebilir. Çok hoş duracak. Evinizin her bölümünde kullanabilirsiniz. Dev yünle elde çiçek nasıl yapılır paylaştığımız diğer içeriklerden biri. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi 3 farklı şekilde düğüm yastık yapılışını öğrenelim.

Tayttan Düğüm Yastık Nasıl Yapılır?

Sporcu taytları, penye taytlar, kadife taylarla çok güzel yastıklar yapabiliriz. Esnek kumaşlar kullanarak yastıkları yapabiliriz. Yırtılan, küçük gelen, artık giymediğimiz taytları en güzel şekilde değerlendirebiliriz. Düğüm yastıklar yapabiliriz. Renk renk düğüm yastıklar evimize şıklık katacak.

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı

Şimdi tayttan düğüm yastık nasıl yapılır anlatan videoyu izleyelim.

Penye Kumaştan Düğüm Yastık Nasıl Dikilir?

Elimizde olan esnek kumaşları kullanarak yine sevdiğimiz renklerde düğüm yastıklar yapabiliriz. Şimdi penye kumaşı keserek yapacağımız düğüm yastığın yapılışını öğrenelim. 60 x 130 cm ebatlarında kumaşlar hazırlayarak düğüm yastığı yapmaya başlıyoruz. 60 cmi 20 x 130 cm olacak şekilde 3 parça olarak hazırlıyoruz. Sonra bu 3 parçayı birbirine ekliyoruz. Boru şeklinde olacak. Bir ucuna düğüm atıp içini elyafla dolduruyoruz. Daha sonra videodaki gibi son şeklini veriyoruz.

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı 4

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı 5

Düğüm Yastık Nasıl Yapılır?

Şimdi hazır dev yün ipleri kullanarak düğüm yastıklar yapıyoruz. Dev yünler biraz maliyetli. Pahalı ipler. Diğer iki yöntemi kullanarak daha ucuza mal ederek yastıkları yapabiliriz.

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı 6

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı 3

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı 2

3 Farklı Şekilde Düğüm Yastık Yapılışı 1

Yastıklarımız çok güzel görünüyor. Son videoyu da izleyelim 3 farklı şekilde düğüm yastık yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler