Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dev Yünden Örgü Kırlent Yapımı

Son zamanlarda dev yün ipler hayatımıza girdi. Bebek battaniyesi modelleri olarak , örgü boyunluk modelleri olarak, örgü yatak örtüsü modelleri olarak kullanılıyor. Biz bugün çok kalın örgü ipi ile ev dekorasyonumuzu renklendirecek şık bir kırlent yapacağız. Tığ işi örgü modelleri sevenler bayılacaklar. Aranızda dev yün örgü ipi nereden alınır diye soranlar olduğunu duyar gibiyim. Büyük hobi marketlerde bulabilirsiniz. Dev örgü ipi online satış yapan nette siteler mevcut. Güvendiğiniz sitelerden alabilirsiniz. Daha önce biz bu iple 45 dakikada kolda battaniye nasıl örülür paylaşmıştık. Daha çok battaniye modellerinde kullanılıyor. Çok kolay ve çok kısa bir zamanda yapıyoruz. Şimdi anlatacağımız örgü kırlent modellerini evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz.

Dev Yünden Kırlent Nasıl Yapılır?

Dev Yünden Örgü Kırlent Yapımı 1

Bu iplerin nette satış mevcut. Güvendiğiniz sitelerden alış veriş yapabilirsiniz. Bu ip için çok kalın bir tığa ihtiyacınız olacak. Türkiye’de satışı var mı bilmiyorum. Onun yerine kalın oklavalar, sopalar veya kollarınızı kullanabilirsiniz. 40 mm tığ ile örülüyor. Elinizle de örebilirsiniz bu kırlenti. Daha önceki yazılarımızla elde zincir nasıl çekilir ve örgü nasıl örülür göstermiştik.

Kırlent için 10 zincir çekelim. Tüm ilmekleri üzerine batarak zincirin üzerini sık iğne ile dolduralım. Aynı şekilde zincirin diğer tarafına da sık iğne yapalım. İşaretleyicimizi yerleştirip aynı şekilde istediğiniz uzunluğa gelene dek dönerek arka ilmeklere batarak örelim. İstediğimiz uzunluğa ulaşınca içine kırlenti yerleştirip ağız kısmını aynı iple dikelim. Tüm işlem bu kadar . Şimdi yapılış aşamalarını görelim.

Ve dev yünden kırlentimiz. Süper oldu.

Dev Yünden Örgü Kırlent Yapımı 2

Dev Yünden Örgü Kırlent Yapımı 3

Dev Yünden Örgü Kırlent Yapımı

Kaynak : http://www.allaboutami.com/extreme-crocheted-cushion/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler