Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Farklı Modelde Örgü Yazlık Bluz Yapımı

2 farklı desende örgü askılı bluz yapıyoruz. Yazlık örgü bluz modeli ve açıklamasını sizlere şemalı olarak hazırladık. Bugünkü modelimiz tığ işi örgü modellerinden oluşuyor. Daha önce şiş örgü modellerinden de çok şık bluzlar yapmıştık. Şiş örgü yazlık askılı bluz modeli yapımı detaylarından şiş ile yapılmış modelimize ulaşabilirsiniz. Yaza uygun birçok örgü modelinden bahsetmiştik. Biraz o modellerden bahsedecek olursak değişik örgü modelleri sevenler videolu düşük omuz örgü bluz yapılışı  örebilirsiniz. Farklı ve çok şık bir model. Yaz kış kullanabileceğiniz bir örnek. File örgü modeli yazlık bluz yapılışı da yaza uygun çok güzel modellerden. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Göğüs hizasında kısa olarak örebilirsiniz. Veya belinize kadar örebilirsiniz. Daha da uzun olarak örebilirsiniz. Çok güzel ve kolay bir model.

Örgü Bluz Modelleri Yeni

Yazın tatilde de kullanabilirsiniz. Deniz kenarında mayo üzerine çok şık duracaktır. Yapılışını şemalı olarak hazırladık. Şimdi ilk modelimizin yapılışına geçelim.

Saçaklı örgü bluz yapılışını şeması ile başlayalım.

2 Farklı Modelde Örgü Yazlık Bluz Yapımı

Şemada kullanılan semboller aynı. Artı sık iğneyi temsil ediyor, uzun çizgi trabzanı temsil ediyor. Daireler ise zinciri temsil ediyor. Üstte bulunan fotoğrafta bluzun örülüş şeması da verilmekte. Bluzu bitirdikten sonra alt kısımlara 2 kare atlayarak püskül takıyoruz.

Şimdi ikinci modelimize geçelim.

2 Farklı Modelde Örgü Yazlık Bluz Yapımı 1

Üst kısımda şemada kullanılan sembollerin anlamlarını vermiştik. Yine püskül takarak yaptığımız çok güzel bir model. Motifin şeması, motifleri nasıl ekleyeceğimiz şemada gösterilmiş. Ve bluz bittiğinde kenar oyası modeli yapılışı da şema olarak verilmiş. Çok güzel modeller.

2 Farklı Modelde Örgü Yazlık Bluz Yapımı 2

Kaynak : http://fhinotrico.blogspot.com.tr/2015/10/croppeds-em-croche-com-franjas-e-com.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler