Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yumuşak Bebek Lifleri

Yumuşak bebek liflerinden çok sevimli bir örnek. Havucu ile birlikte sevimli bir tavşan. Çocuklarınıza özel lif örnekleri örebilirsiniz. Banyodan korkan çocuklarınız için, suyu sevmeyen çocuklarınız için onlara özel lifler örebilirsiniz. Ben kızım için mesela parmaklı lif modeli kullanıyorum. Pek banyoyu sevmez, lif kullanmayı hiç istemez. Bu senin için özel dediğim günden beri sıkıntı çıkmadan giriyoruz banyoya. Kaplumbağa banyo lifi yapılışını da yine çocuklarınıza örebilirsiniz. Kirpi ipler, sakallı ipler kullanabilirsiniz. Kirpi ipler biraz sert olabilir. Aynı şekilde yavru köpek banyo lifi yapılışı da çocuklarınıza özel olabilir. Balık desenli lif yapılışını unutmayalım.

Bebek Lifi Nasıl Örülür?

Çok keyifli bir lif örüyoruz. Yumuşak bebek lifleri olarak örebilirsiniz. Bu güzel havuçlu, tavşanlı lif için opal ip yeşil turuncu beyaz siyah pembe renk ipler kullandık. Ve tığ olarak 6 numara. Lifimiz ortadan başlandı altı dilim olarak yedi sıra artırarak örüldü. Beyaz renkle de tavşanları ördük. Dilim başı tavşanı örerken eksilterek örüyoruz. İkinci sırada burun konuldu son iki yan fıstık kalana kadar örüldü beş sıra halinde. Kulakları yapıldı. Gözleri siyah la bir fıstık olarak yapılıp tutturuldu. Havuçlarda aynı teknikle eksilterek beş sıra örüldü üstüne yeşille yaprak yapıldı.
Lifimizin ortasına küçük havuca benzer çiçek gibi küçük bir parça örüp tutturuldu. İstenirse kulaklarına kurdele de yapabilirsiniz. Örgü papyon da örüp dikebilirsiniz.

Yumuşak Bebek Lifleri 2

Yumuşak Bebek Lifleri

Yumuşak Bebek Lifleri 1

Bu sevimli lifin videosunu izleme zamanı.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler