Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapılışı

Lif örneklerinden güzel bir tarifle devam ediyoruz. Sırada çeyiz kıskandıracak lif modellerinden bir örnek var. İlk lif yapımı içeriklerine videolu lif nasıl örülür ile başlamıştık. Sonra çeşit çeşit modellere yer vererek en güzel lif modellerini anlatımlı olarak hazırladık. Ağırlıklı olarak hepsi videolu. Tabi arada resimli anlatımlarla da lifler var. Mesela bahar çiçeği lif yapılışı videolu anlatımlı olarak hazırlanan örneklerden. Şahane bir model. Simli iplerle, düz renk iplerle çeşit çeşit örebilirsiniz. Yuvarlak lif modelleri örneklerinden bir çalışma. Birkaç küçük motifi birleştirerek büyük motif haline getiriyor lifi oluşturuyoruz. Gösterişli bir lif ortaya çıkıyor. Yeni çeyizlik yuvarlak lif yapılışı da gösterişli modellerden. Eğer çeyizleriniz için yeni model arıyorsanız, takım lif modellerine yeni parçalar örmek istiyorsanız hemen bu örneği yapmakla işe koyulabilirsiniz. Krem ve simli iplerle yapılmış yapraklı, çiçekli çok hoş bir örnek. Hadi anlatıma geçelim.

Çeyizlik Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Lif modellerinde yuvarlak 2 katlı olan liflerden. İç katta lif yaprak yapımı ve lif çiçek yapımıyla süslenmiş bir kısım var. Sizde burada farklı süslemeler seçebilirsiniz. Mesela 1 kat daha yapabilirsiniz. Orta kattan daha küçük motifle, ortaya örgü gül ohh miss. Çok güzel bir lif olur. Bakın bir modelden yeni bir tasarım daha oluşturduk. Hatta inciler dikebiliriz üzerine.

Yeni Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapılışı

Malzeme olarak yukarıdaki ipleri, tığı kullanıyoruz. Bakın lif bitince nasıl görünüyor.

Yeni Çeyizlik Yuvarlak Lif Yapılışı 4

Yeni çeyizlik yuvarlak lif yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Hadi şimdi yapılış videosunu izleyelim. Çeyizlere, kendimize güzel bir lif örelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler