Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kısa Kollu Bluz Yapılışı

Merserize iple veya beğendiğiniz bir iple öreceğiniz çok şık bir örgü modeli yapabilirsiniz. Bugün sizlere bayanlar için kısa kollu yazlık bluz modeli yapımından bahsedeceğim. Çok kolay bir model. Daha önceki yazılarımızda olduğu gibi . Kolay ve çabuk biten modelleri tercih ediyoruz. Sizler daha çok örün diye. Bütün ilerleyen bir model. Yazın popüler örneklerinden biri olacak kısa kollu bluz modelleri. Motifli örgü sevenler önceki yazılarımızda sizlerle paylaştığımız motifli yazlık süveter örgü modelini tercih edip örebilirler.

Kısa Kollu Bluz Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz bir iplikle 152 zincir çekip ilmek kaydırma ile halka oluşturalım. Sayılar bedeninize göre değişebilir. Zincir sayısını artırarak veya azaltarak bedeninize göre ayarlayabilirsiniz.

Sonrasında 3 zincir çekip yanından devam ederek aynı yere 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 4. zincir üzerine aynı yere 3 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

4 zincir çekip ilk yuvaya  3 trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekip bir  sonraki yuvaya 3 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim. 8 sıra aynı şekilde ördükten sonra videodaki gibi koltuk altına koyacağımız deseni yapılım.

 

 

Beden kısmını bitirdikten sonra kol kısımlarına beden koyduğumuz ajurlu örgü modelini şimdi de kollara koyalım. Zincirler çekip örerek kola da aynı deseni koyalım. Modelden önde  ve yanlarda, aynı zamanda kollarda olacak şekilde örüyoruz.

 

 

Model bittiğinde çok şık yaza uygun bir örgü bluz modelimiz oluyor. Mutlu günler dilerim.

Videolu, Kısa Kollu Bluz Yapılışı 1

 

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/pishok/post376669135/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler