Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yalancı Saç Örgüsü Modeli Yapılışı

Modelin ismini bilmiyorum arkadaşlar. Ben yalancı saç örgüsü örgü modeli olarak yazdım. Adını bilenler bizimle paylaşabilirler. Orijinal ismi rick rack olarak geçiyor. Biraz saç örgü modelini andırıyor. Biraz zikzak örgü modelini andırıyor. İkisinin ortası bir model. Çok kolay ve değişik bir model. Sizler tarafından çok sorulan bir diğer modelimiz de haroşa örgü modeli idi. Çok beğenilmiş bizde yapılışını videolu olarak sizlere yayınlamıştık.

Yalancı Saç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şişe ilmek atarak başlayalım. Daha sonra ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonraki ilmeği ters olarak örelim.

Sırada 3 ve 4. ilmek var. 4. ilmeğe şişi geçirelim ve şişe ilmek alıp içten batarak düz örelim. İlmekleri şişten çıkartmayalım. Sonrasında 3. ilmeğe şişi takıp içten batarak düz örelim. Ve ilmekleri şişten çıkartalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Tekrar sol şişteki ikinci ilmeğe şişi geçirip içten örelim. Ve sonra baştaki ilmeğe batıp örelim. Ve iki ilmeği de şişten çıkartalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

Videolu, Yalancı Saç Örgüsü Modeli Yapılışı

Örgünün arka yüzünde ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2. ilmeği düz olarak örelim. 4. ilmeğe şişi geçirelim ve ters olarak örelim. İlmeği şişten çıkartmadan 3. ilmeğe geçirip aynı şekilde ters örüp ilmekleri şişten çıkartalım. Sonra 2 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Model bu kadar arkadaşlar iki turun tekrarından oluşuyor. Kolay bir model. Tıpkı balık sırtı örgü modelinde olduğu gibi. Ondada ilmekleri şişten çıkartmadan örüyorduk.

Yalancı saç örgü modeli yapılışı video :

 

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu, Yalancı Saç Örgüsü Modeli Yapılışı”
  1. FANNY RODRIGUEZ BECERRA dedi ki:

    Muchas gracias por compartir. La traduccion al español no se entiende.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler