Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Örgü Tulum Battaniye Modeli Yapılışı

Güzel bir model ile buradayız. Tığ ile yapılmış örgü uyku tulumu modelleri anlatımlı. Birçok anlatımlı örgü modellerini tulum battaniye örneklerinde kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile yapılan örgü tulumlar da çok güzel oluyor. Sizlere şiş ile yapılmış birkaç modelin yapılışını göstermiştik. Örgüye yeni başlayanlar düz bir battaniye örüp üzerini istediği şekilde süsleyerek örgü tulum battaniye modelleri yapabilir. Yakın zamanda sizlerle kardan adam tulum battaniye yapımını paylaşmıştık. Tam mevsimine uygun çok güzel bir örnekti. Ölçüler hemen hemen aynı, modeller farklı.

Tığ İşi Örgü Tulum Battaniye Nasıl Yapılır?

Modelin tam ayrıntılı şekilde yapılışı yok. Yani sayıları size veremeyeceğiz. Ama örneğin yapılışını sizlere hem ayrıntılı olarak hemde videolu olarak vereceğiz. Sayıları önceki yazılarımızı inceleyerek daha önce anlattığımız modellerden uyarlayabilirsiniz.

Modele 7 ve katları + 6 zincir çekerek başlıyoruz. Modeli zincir çektikten sonra tüm ilmekler üzerine trabzan ( dolgu ) yapıyoruz. 3 zincir çekip 2. tura tüm ilmekler üzerine sık iğne yaparak devam ediyoruz. 3. tura ise yine aynı renkli iple devam ederek  tüm trabzanlar üzerine trabzan yaparak turu tamamlıyoruz. 4. turda rengi değiştiriyoruz. 4 sık iğne yaptıktan sonra sık iğne yaptığımız turdan 5. sık iğneye batarak fıstıkları yapıyoruz.

Modelin başlangıç kısmı bu şekilde yapılıyor. Teknik olarak model bu. Kalan kısmını videodan takip ederek yapabilirsiniz.  Birçok örgü modelinizde kullanabilirsiniz. Battaniye modellerinde, hırka modellerinde, şapka, atkı modellerinde. Şimdi tulum battaniyede nasıl durduğuna bakalım.

Tığ İşi Örgü Tulum Battaniye Modeli Yapılışı 5

Tığ İşi Örgü Tulum Battaniye Modeli Yapılışı 4

Tığ İşi Örgü Tulum Battaniye Modeli Yapılışı 3

Tığ İşi Örgü Tulum Battaniye Modeli Yapılışı

Tığ İşi Örgü Tulum Battaniye Modeli Yapılışı 2

Model gerçekten çok güzel. Gökkuşağı renklerinde. Renkli kısımlar için evde kalan ipleriniz varsa değerlendirmek için yapabilirsiniz. Şimdi videolu yapılışını görelim.

Solaklar için tığ işi  videosu aşağıdadır.

Kaynak :
http://www.liveinternet.ru/users/4039392/post313028008/
www.maggiescrochetblog.com/crochet-puff-stitch-how-to-video-and-pattern-by-maggie-weldon-puff-stitch-baby-bunting-2/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler