Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı

Soğuk geçen bu günlerde bebeklerimiz üşümesin. Sizlere çok şık örgü tulum battaniye yapımından bahsedeceğiz. Kapüşonlu olarak güzel bir örgü battaniye modelleri hazırladık. Daha önce de tulum battaniye modelleri üzerine paylaşımlarımız olmuştu. Aynı tekniği kullanarak tığ iş örgü modelleri sevenler farklı modellerde tığ ile örebilirler. Şiş örgü modelleri sevenler örnek olarak başka bir model kullanabilirler. Biz sizlere mümkün olduğunca anlaşılır şekilde anlatmaya çalışacağız. Tulum bebek battaniye yapılışını zorlanmadan yapabilirsiniz.

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı Resimli

İp olarak pamuklu, yünlü iplikler tercih edebilirsiniz. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Şiş olarak aldığınız ipe uygun şiş numaraları kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum genelde. Üzerinde yazan bilgilere göre şiş tercih ediyorum. Modelde kalın bir iplik kullanılmış. YarnArt Alaska çevrenizde bulabilirseniz bu ip ile örebilirsiniz. Yoksa türevi bir iplik kullanabilirsiniz. Ve 7-8 mm şiş kullanabilirsiniz.

Model 6 aylık bir çocuk için uygundur. Siz ilmek sayılarını artırarak daha büyük çocuklarınız için örebilirsiniz. Şişe 44 ilmek atarak başlıyoruz. 6 cm haraşo örgü modeli örüyoruz. 25 cm modelli kısımdan örüyoruz. Model olarak istediğiniz örneği koyabilirsiniz. Anlattığımız modelde ön sıra 2 düz 2 ters olarak örülmüş, arka sıra ise tam tersi 2 ters 2 düz olarak örülmüş. Örgünün aşağıda fotoğrafta gördüğünüz gibi azaltma yapıyoruz. 4 ilmek azaltıyoruz. 40 ilmeğimiz kaldı. Kalan ilmeklerle aynı modeli kurarak 10 cm daha örüyoruz. Örünün boyu 55 cm olduktan sonra kol için artırma yapıyoruz. Önce 4 ilmek artırma yapıyoruz. Birkaç tur örüp 6 ilmek daha artırma yapıyoruz. Toplamda 60 ilmeğimiz oldu. Şimdi kol kısmını örüyoruz. Toplamda 70 cm olduktan sonra kol kısmının bir tarafından devam ediyoruz.  Arka kısmı ve kolları ördük. Sol ön ile devam ediyoruz. Ön kısmı yaparken boyun kısmından artırma , kol kısmından kesme işlemi yapıyoruz. Sol ön kısmı yaparken düğmeler için ilik de yapıyoruz.

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı

Haraşo örüp bitiriyoruz. Ve aynı şekilde sağ önü örüyoruz. Şapka için 52 ilmek ile başlıyoruz. 6 cm haraşo örüyoruz. Daha sonra modeli kurmaya başlıyoruz. Her 4 satırda bir kenar kısımlardan kesme yapıyoruz. Orta kısımda 14 ilmek kalacak. Bu 14 ilmeği 3-4 sıra örüp bitiriyoruz. Ve battaniyeye dikiyoruz.

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı 1

Kol manşetleri için kollardan ilmek çıkartıp 5-6 cm haraşo örüyoruz. Artık kullanıma hazır.

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı 2

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı 3

Kaynak : http://ya-vyazhu.ru/vyazanie-spitsami-dlya-detey/kak-vyazat-konvert-meshochek-snegovik

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler