Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Sepet Örgü Modeli Dikişsiz Boyunluk Yapımı

Şapka modelleri, atkı modelleri, parmaksız eldiven modellerinde kullanacağınız kolay ve şık bir model. Yapılışını sizlere hem anlatımlı hemde videolu olarak verdik. Videolardan takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Farklı birçok şiş örgü modellerinde de kullanabilirsiniz.

Sepet Örgü Modeli Dikişsiz Boyunluk Nasıl Örülür?

Daha önce sizlere şiş örgü sihirli halka yapımını göstermiştik. Aynı teknikle dikişsiz boyunluk yapımı anlatıyoruz bu modelde. Yapılışı hazır örgü modeli, sepet örgü modeli diyebilirsiniz. Penye ipten örgü modellerinde çanta yapımı olarak da kullanabilirsiniz bu güzel modeli.

İstediğiniz uzunlukta şişe ilmek atarak başlıyorsunuz. Yuvarlak şekilde örmeye ilk turdan başlıyoruz. İlk sırayı düz olarak örüyoruz. 2. tura geçtiğimizde 2 ilmek düz olarak örüyoruz. 2.ve 3. ilmeğin arasından ilmek alıp sol şişe takıyoruz. Ve düz olarak örüyoruz. Sıra sonuna 2 ilmek düz ör, 2 ve 3. ilmeğin arasından ilmek al düz olarak ör olarak devam ediyoruz. Artırma işlemini bu şekilde görmüş olduk.

Modeli yaparken 3 ilmeği birlikte örelim ilmekleri şişten çıkartmadan şişe 1 kez ip dolayıp aynı ilmekleri 1 kez daha örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirelim. Yani 3 ilmek keserken 3 ilmek artırma yapıyoruz. Arka sırada ilk ilmeği örmeden şişe alalım. 2 ve 3. ilmeği ters olarak örelim. Daha sonra 5. ilmeği ters örelim. Sonra önündeki 4. ilmeği ters olarak örelim. Ve şişten çıkartalım. 1 ilmeği tekrar ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

Şimdi iki farklı şekilde nasıl yapıldığına dair videomuzu izleyelim. Kendinize kolay gelen modeli tercih ederek zevkinize göre istediğiniz renklerde örebilirsiniz.

Not : Boyunluk yapılışı videosu kaldırıldığı için modelin anlatıldığı videoyu ekliyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler