Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

İğne oyası yapmak isteyenler. Benim gibi iğne oyasına merak salanlar için iğne oyası modellerini sizinle paylaşmaya çalışıyoruz. Yeni başlayanlar veya başlamak isteyenler için iğne oyası zürafa nasıl yapılır videolu olarak göstermiştik. İğne oyasının temelini oluşturuyor zürafa tekniği. İğne ile ilmek atarken temel olarak iğne oyası zürafa tekniğini kullanıyorsunuz.

Bugün sizlere iğne oyası havlu kenarı modeli yapılışı göstereceğiz. Bu modeli isterseniz büyük havlularda, yemeni kenarlarında yapabilirsiniz. Aldığınız havluya uygun renklerde ip seçerek iğne oyası yapabilirsiniz. İğne oyasında da modellerin ismi var ama ben maalesef bu modelin ismi ne olarak geçiyor tam olarak bilmiyorum. Bilenler bizimle paylaşabilirler.

Videolu, İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı 1

Ben daha çok iğne oyası tespih modelleri ve iğne oyası kolye , küpe den oluşan iğne oyası takı modellerini seviyorum. Çok zarif duruyorlar. Yurt dışında yapılan iğne oyası tekniği ile iğne oyası kolye yapılışını paylaşmıştık. Uzun iğne üzerine ilmekler atılıp düğüm oluşturularak yapılıyor. Tıpkı bir mekik oyası modelini andırıyor. Ben ilk gördüğümde mekik oyası sanmıştım. Videoyu izlediğimde iğne ile yapıldığını gördüm. Çok zarif. Ve çok şık. Yapmak isteyen arkadaşlar yapabilirler . Hatta satış bile yapabilirler.

Bugün küçük bir havlu üzerine yapılan iğne oyası havlu kenarı modeli yapılışını göreceksiniz. Aynı teknikleri büyük havlu kenarlarına , yemeni kenarlarına da uygulayabilirsiniz. Yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin. İyi seyirler.

İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler