Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Fincan Ekmeklik Yapılışı

Sizlere çok beğenilen bir ekmeklik modellerinden bahsetmek istiyorum. Evde kalan kumaşları değerlendirebileceğiniz güzel bir ürün. Ev dekorasyonunda , mutfak dekorasyonunda kullanabileceğiniz bir ürün. Mutlaka daha önce görmüş belkide evleriniz için yapmışsınızdır. Ben çok beğeniyorum. Renk renk desen desen kumaşlardan yapabilirsiniz. Fincan ekmeklik modeli. Ben dilimlerin bütün olarak yapıldığını düşünüyordum. Nasıl yapıldığını araştırıyordum. Meğerse tek tek dilimler kalıba göre kesilip dikiliyormuş. Dikiş makinesi olanlar için çok kolay bir model. Ama elde dikmek isteyenler için biraz oyalayıcı olabilir fincan ekmeklik yapımı.

Sizler için birde fincan ekmeklik dikimi ile ilgili bir galeri hazırladım. Beğendiğiniz desenleri kendiniz için de yapabilirsiniz. Bende mutfağım için bir tane düşünüyorum. Bittiğinde sizlerle paylaşırım. Sizlerde yaptığınız ürünleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Yine evleriniz için yapacağınız güzel projelerden biride dekor olarak kullanabileceğiniz kumaştan lale yapımı ve kumaştan gül yapımı. Bu iki güzel çiçekten çok güzel kumaş lale buketleri ve kumaş gül buketleri yapabilirsiniz. Yine evleriniz için yapacağınız çok güzel ürünlerden biri olan ve kalan kumaşları değerlendirebileceğiniz güzel bir proje olan artan kumaştan paspas yapımını da düşünebilirsiniz.

Fincan Ekmeklik Nasıl Dikilir?

Videoyu izleyerek kumaş ekmeklik dikimini rahatlıkla yapabilirsiniz. Sizler için fincan ekmeklik kalıbını vereceğiz. Bu kalıplardan alt taban için 2 tane, kulp için 2 tane, dilimler için iç kısım için 8 dış kısım için 8 tane parça kesiyoruz. Aşağıda kalıbı mevcut.

Videolu, Fincan Ekmeklik Yapılışı 58

Dikim şeklini aşağıda resimli olarak görebilirsiniz.

Videolu, Fincan Ekmeklik Yapılışı 24

Videolu, Fincan Ekmeklik Yapılışı 25

Bu fincanların içine istediğiniz herşeyi koyabilirsiniz. Bir çiçek koyabilirsiniz. Ekmeklik olarak kullanabilirsiniz. Poşet çaylarınızı, hobi malzemelerinizi koyabilirsiniz. Çok amaçlı bir sepet olarak düşünün.

Fincan Ekmeklik Yapılışı Video

 

Fincan Ekmeklik Resimli Modelleri

Ve birbirinden güzel fincan ekmeklik modelleri. Sizlere örnek olması için hazırladık.

Kaynak : http://ro-aguiar.blogspot.com.tr/2012/07/xicara-de-tecido-um-cha-romantico.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler