Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sandalye Kılıfı Nasıl Dikilir?

Sandalyelerim deri. Ve sürekli kirleniyor. Bazen lekeyi çıkarmakta da çok zorlanıyorum. Baya uğraşmam gerekiyor. Bende sandalye kılıfı dikmeye karar verdim. Hazır olarak satılan kılıflar var. Onlardan istemiyorum. Evde kendim dikmek istiyorum. Döşemelik kumaşlardan veya tay tüyü kumaşlardan. Kirlenince veya bir şey dökülünce at makineye yıka tertemiz olsun. Sandalye kılıfı nasıl dikilir araştırırken tamda benim sandalyelere uygun bir modelin adım adım yapılışını buldum. Ve sizde eğer kılıf dikmeyi düşüyorsanız bu aşamaları inceleyebilirsiniz. Evde kendiniz dikerek daha ucuza mal edebilirsiniz. Basit çok detay gerektirmeyen dikiş projelerini evde yapabilirsiniz. Mesela ben mobilya boyama evde yapmıştım. Annemin mobilyalarını boyamıştım. Daha ucuza gelmişti ve yepyeni olmuştu. Hobi dünyasına ait birçok projeyi evde kendiniz yapabilirsiniz. Hem eğlenceli olacaktır hemde vakit geçecektir.

Sandalye Kılıfları Dikimi

Aşama aşama baştan sonra sandalye kılıfı nasıl dikilir hazırladık. Hem kendi sandalyemize uygun kalıp çıkartıyoruz. Hemde çıkarttığımız kalıpla çok güzel bir kılıf dikiyoruz. Salon, mutfak tüm sandalyelerinize yapabilirsiniz. Kaç metre kumaş gider bilmiyorum. Eğer elinizde parça kumaşlarınız varsa onlardan deneyebilirsiniz önce. Ben öyle yapacağım. Daha sonra asıl dikmek istediğim kumaş üzerinde işlemlere başlayacağım.

Verilen modelde bir sandalye için kumaş olarak 1.6 m en x 2 metre boy  kumaş kullanılmış. Cetvel, makas, dikiş makinesi,tekstil kalemi veya tebeşire ihtiyacımız olacak. İğneler, mezura kullanacağız. Hadi şimdi tüm aşamaları ile önce kalıp çıkarmayı ve dikmeyi görelim. Tüm bu işlemleri yaparken dikiş payı vermeyi unutmayalım.

Sandalyemizin üst kısmını bitirdik. Şimdi sırt kısmını inceleyelim. Ve birleştirerek kılıfı tamamlayalım.

Sandalye kılıfı tamamlandı. Çok güzel oldu. Son halini çok beğeneceksiniz.

Sandalye Kılıfı Nasıl Dikilir?

Sandalye Kılıfı Nasıl Dikilir? 8

Kaynak : https://www.uol.com.br/universa/album/2016/06/16/passo-a-passo-aprenda-a-fazer-uma-capa-para-renovar-sua-cadeira.amp.htm

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler