Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Dolamalı Balık Sırtı Örgü Modeli Yapılışı

Yine sizlere oldukça kolay ve bir o kadar gösterişli bir örgü modelinden bahsetmek istiyorum. Aslında modelin ismini bilmiyorum. Aranızda bilenler varsa bizimle paylaşabilirler. Ben balık sırtı örgü modeline benzettim ama ip dolayarak yapılan bir örgü modeli. Görüntüsü ile biraz balık sırtı örgü modelini andırıyor. Bende o yüzden adını dolamalı balık sırtı örgü modeli koydum. :-)  Tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Çok güzel örgü şapka modeli olur.

Videolu, Dolamalı Balık Sırtı Örgü Modeli Yapılışı

Dolamalı Balık Sırtı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli kavramak için şişe 10 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : Şişe 1 kez ip dolayıp ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. İkinci ilmeği düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayıp sol şişteki ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonraki ilmeği düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar.

2.tur : Şişe tekrar ip dolayalım ve ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Sonrasındaki iki ilmeği birlikte düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar 1 kez ip dola, sol şişteki ilk ilmeği boş olarak diğer şişe al, sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak ör şeklinde devam edelim.

3.tur : 2.turu tekrar edelim.

Model yapılışı bu kadar kolay arkadaşlar. 2. turu tekrar ederek yapılıyor. 2 ilmeği birlikte ördüğümüz ilmekler bir önceki turda doladığımız ve onun ardındaki ilmek olacak. Kaydırma yapmadığınız sürece kolay bir şekilde modelde ilerleyebilirsiniz.

Dolamalı Balık Sırtı Örgü Modeli Yapımı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler