Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tuz Seramiği Örnekleri ve Yapılışı

Çocuklarımızla birlikte yapacağımız çok güzel etkinlik fikirleri hazırladık. Tuz seramiği nasıl yapılır öğrenecek daha sonra tuz seramiği ile çok güzel çalışmalar yapacağız. Okullar tatil olduğunda, derslerden sonra çocuklarımızla birlikte yapabiliriz. Okul öncesi etkinliklerinde çocuklarımızla birlikte yapacağımız çok güzel çalışmalara imza atmıştık. Hem çocuklarımızın gelişimlerini destekledik hem de birlikte çok güzel vakit geçirdik. Tuz seramiği modelleri de onlardan biri. Tuz seramiği çalışmalarına geçmeden önce daha önce yaptığımız etkinliklere bir göz atalım.

Tatillerde, ders aralarında veya normal zamanda çocuklarımıza çoraptan oyuncaklar yapabiliriz. Şönil tel etkinliklerinden örnekler yapabiliriz. Tel ve boncuklarla şönil telden bebek yapımını birlikte yapabiliriz. Renkli boncuklar veya ahşap boncuklar kullanabiliriz. Makrome modelleri, cam kavanoz değerlendirme etkinlikleri yapabiliriz. Geri dönüşüm malzemelerinden çok güzel etkinlikler hazırlayabiliriz. Kar küreleri hazırlayabiliriz. Kitap ayraçları, kapı süsleri yapabiliriz. Sebze ve meyvelerle boyama etkinlikleri, patates baskı, ip baskı yapabiliriz. Örnekleri bu şekilde çoğaltabiliriz. Eminim tüm bu etkinlikleri hazırlarken, yaparken çocuklarımız çok keyif alacaklar. Şimdi de tuz seramiği örnekleri ve yapılışı etkinliklerine göz atalım.

Tuz Seramiği Örnekleri ve Yapılışı 61

Tuz Seramiğinden Şekiller

Un tuz seramiği hazırladık. Daha sonra bu tuz seramiği ile çeşit çeşit şekiller yaptık. Kalemlikler, anahtarlıklar, notluklar hazırladık. Mumluklar yaptık. Cam kavanozları süsledik. Birazdan inceleyeceğimiz örnekler sizlere çok güzel fikirler verecek. Deniz kabuklarıyla, hama boncuklarıyla, pullarla tuz seramiklerini süsledik.

İlk olarak tuz seramiği nasıl yapılır öğrenelim.

  • 1 su bardağı un
  • 1 su bardağı tuz
  • Yarım su bardağı su

Gelelim en güzel tuz seramiği örneklerine. Hepsi çok güzel. Netten tek tek inceleyerek en güzel modelleri sizler için derledik. Gelin birlikte tuz seramiği örneklerini inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler