Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tül Üzerine İşleme

Tül üzerine işleme. Kelebek çiziyoruz ve nakış ipleri ile işliyoruz. Gerçek gibi bir çalışma ortaya çıkıyor. Bu tekniği birçok desen uygulaması üzerine yapabilirsiniz. Tül işi desenlerini çizip daha sonra istediğiniz renk iplerle, pullarla, boncuklarla işleyebilirsiniz. Bizden küçük bir teknik ve nasıl yapıldığına dair kısa bir video. Sonraki çalışmalarınızda kullanabileceğiniz bir yöntem. Tül üzerine boncuk işleme için de bu tekniği kullanabilirsiniz. İğne ve iplik ile pul, boncukları dikebilirsiniz. Tül işleme örneklerini kolye yapımında, el yapımı pano modellerinde kullanabilirsiniz. Salon takımları hazırlayabilirsiniz. Abiye kıyafet hazırlamada kullanabilirsiniz. Hazır güpür, tül üzerine taş işleme da yapabilirsiniz. Bu tarz tül üzerine boncuk işleme ile seccadeler, salon takımları yapılıyor. Hazır güpürler de kullanılıyor. Siz elinizde olan bir danteli boncuklarla süsleyerek çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Daha çok hobi dünyasına ait çalışmalar için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Tül Üzerine İşleme Nasıl Yapılır?

Tül üzerine işleme yaptığınızda birçok yerde kullanabilirsiniz. Abiye kıyafet süslemede kullanabilirsiniz. Pano modellerinde kullanabilirsiniz. El yapımı broş modellerinde kullanabilirsiniz. Tül üzerine önce tekstil kalemi ile istediğimiz deseni çiziyoruz. Daha sonra desene uygun renklerde nakış ipleri ve iğne ile tüm detayları işlemeye başlıyoruz. Ve ortaya aşağıdaki gibi bir sonuç çıkıyor.

Tül Üzerine İşleme

Sizde böyle bir çalışma yapmak istiyorsanız aşağıdaki kısa videoyu izleyerek nasıl yapıldığına dair bilgi edinebilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler