Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Oyuncak Hayvan Yapımı

Tığ işi oyuncak hayvan yapımı hazırladık. Hem de kadife ipten örüyoruz. Tığ işi örgü modellerinde harika bir amigurumi tarifi. Amigurumi tariflerimize çok sevimli kunduz tarifi ekliyoruz. Sayıları ayarlayarak çok minnoş kunduz ailesi örebilirsiniz. Kadife ipler kalın olduğu için örgü oyuncak modellerini çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İnce iplerle ördüğünüzde ve aynı sayılarda ördüğünüzde aynı büyüklükte oyuncaklar olmayacaktır. İnce pamuklu iplerle ördüğünüzde tur sayılarını artırmanız lazım. Ördüğümüz sevimli hayvanları birçok yerde kullanıyoruz. Sadece oyuncak olarak yapmıyoruz. Mesela amigurumi tabure modellerinde kullanıyoruz. Amigurumi bebek odası duvar süslerinde kullanıyoruz. Amigurumi kapı süsü modellerinde kullanıyoruz. Amigurumi telefon süsü örneklerinde kullanıyoruz. Amigurumi dönence modelleri örüyoruz. Tabi bu modelleri örerken tur sayılarını, oyuncakların boyutlarını ayarlamayı unutmuyoruz.

Amigurumiden erkek bebekler için öreceğiniz örgü araba yapımı anlatımlı modeli inceleyebilirsiniz. Sadece erkek çocuklar için araba ile oynamayı seven kız çocukları içinde örebilirsiniz. Amigurumi tavşan, amigurmi bebek tarifleri önceki içeriklerimizde mevcut. Hepsini buraya sığdıramıyoruz ama ana sayfadan tüm tariflere ulaşabilirsiniz.

Örgü Hayvan Modelleri Yapılışı

Tığ işi oyuncak hayvan yapımında kadife ipleri kullanıyoruz. İplerimiz kalın olduğu için 8 mm tığla örüyoruz. Ayrıca renkli keçe, emniyetli göz, makas, goblen iğne, toplu iğne, işaretleyiciler, sıcak silikon tabancası gerekli olacak. Daha sonra gövdeyi örerek oyuncağımızı örmeye başlayacağız.

Tığ İşi Oyuncak Hayvan Yapımı

Çok sevimliler değil mi. Bu sevimli kunduz ailesinden örmek isterseniz hemen tarifi aşağıda. Hadi birlikte örelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler