Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Midye Örneği

Battaniye modellerinde, şal modellerinde, lif modellerinde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Tarifini sizlere şemalı ve adım adım fotoğraflı olarak paylaşacağız. Tığ işi midye örneğinin birçok farklı versiyonu da var. Biraz onlardan bahsedelim mi. Mesela üçgen şal modelleri olarak kullanacağınız midye kabuğu şal modeli örebilirsiniz. Lif modelli ve yelek modelleri olarak da örülüyor bu örnek. Midye örneği yapılışı ise farklı bir örnek. Midye örneğini yaparak ilerliyoruz bu model. Motif olarak ördüğümüz midye şal modeli yapımı var. Üçgen veya dikdörtgen şal olarak örebilirsiniz. Tığ işi yelek modelleri olarak yapabileceğiniz zarif örneklerden. Birazdan yapılışını sizlerle paylaşacağımız tığ işi örgüyü de birçok modelde kullanabileceğiniz bir örnek.

Tığ İşi Midye Örneği Nasıl Yapılır?

Tığ işi midye örneğinin sizlere şemasını vereceğiz. Tığ işi tekniklerinden sık iğne, trabzan ve zincir ile yapıyoruz. Her turda renk değiştirerek yapabilirsiniz. Dilediğiniz renk düzeninde yapabilirsiniz. Tek renk de örebilirsiniz. Lif örneklerinde de çok güzel duracak bir örnek. Uzun, dikdörtgen, kare olarak örebilirsiniz. Modele 8 ve katları +2 olarak zincir çekerek başlıyoruz. Bu bağlamda yelek, şal ve lif modellerinizi örerken zincir sayınızı ona göre belirleyebilirsiniz.

Tığ İşi Midye Örneği

Şemamız bu şekilde. x ler zincri, daireler zinciri, uzun çizgi trabzanı temsil ediyor. Şimdi adım adım fotoğraflarla nasıl yapıldığını görelim.

Kağıt ipten çanta modellerinde de kullanabilirsiniz. İşte bittiğinde nasıl görüneceğini görelim.

Tığ İşi Midye Örneği 13

Tığ İşi Midye Örneği 14

Tığ İşi Midye Örneği 15

Tığ İşi Midye Örneği 16

Kaynak : https://mypicot.com/0020.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler