Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Spiral Yıldız Motifi Nasıl Örülür?

Örgü aplike modelleri, bebek battaniyesi, bebek örgüleri, yeni yıl süsleri gibi birçok yerde kullanacağınız motif yapılışı hazırladık. Dümdüz bebek battaniyesi modelleri, bebek yelekleri, bebek hırkaları örüp spiral örgü yıldız motifle süsleyebilirsiniz. Eğer yılbaşı ağacı süslüyorsanız örgü yıldız motifini örgü yeni yıl süsleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü yıldızlar, örgü kar taneleri, amigurumi noel babalar, amigurumi ren geyikleri ağaç süslemek için veya yeni yıl süsleri dekor ürünleri için en güzel modeller.

Yeni yıl dekorasyon fikirleriyle ilgili daha önce çok kendin yap projeleri paylaştık. Çam kozalakları, kuru ağaç dalları kullandık. Mesela duvara yılbaşı ağacı yapımı ağaç dallarıyla yaptığımız dekor ürünlerinden. Hasır iple, kağıt iple yıldız motifleri örüp yaptığınız ağaçlarda örgü motifleri kullanabilirsiniz. Penye ipten çam ağacı, püskülden çam ağacı, yün ipten çam ağacı yaptık. Hepsine önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Keçelerden, amigurumilerden ağaçlar ördük. Yılbaşı ağacı yapımı fikirleri için birçok malzeme kullanabilirsiniz. Spiral örgü motiflerden bahsedecek olursak yine battaniyelerde veya örgü bardak altlığı olarak kullanacağımız motiften bahsetmiştik. Detaylara videolu spiral örgü motif yapılışından ulaşabilirsiniz. Şimdide yine birçok yerde kullanacağımız yıldı motif yapılışı hazırladık. Tüm detaylarıyla spiral yıldız motifi nasıl örülür öğrenelim.

Tığla Spiral Yıldız Motif Yapılışı

Spiral yıldız motifini yukarıda nerelerde kullanabileceğimizden bahsettik. Birazdan motifin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. İster her bir ayağı farklı renkle veya hepsini aynı renkle yaparak tek renk motif olarak örebiliriz.

Spiral Yıldız Motifi Nasıl Örülür? 18

Şemasını adım adım resimlerle spiral yıldız motifin yapılışına göz atalım.

Son olarak renk renk örülmüş yıldızlara bakalım.

Spiral Yıldız Motifi Nasıl Örülür? 3

Spiral Yıldız Motifi Nasıl Örülür? 1

Spiral Yıldız Motifi Nasıl Örülür? 2

Spiral Yıldız Motifi Nasıl Örülür?

İnce iplerle örüp örgü takı modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok güzel çok amaçlı bir motif. Eğer hazırsanız hemen anlatıma geçip spiral yıldız motif nasıl örülür öğrenelim.

Kaynak : https://atty-s.com/2020/11/swirly-stars-free-crochet-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler