Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Örgü Bluz Modelleri

Hem şiş hemde tığ ile yaptığımız bir örnek. Alt kısmı şiş örgü üst kısmı tığ işi örgü. Harika bir örnek. Motifleri belki daha önce farklı yerlerde görmüş olabilirsiniz. Şal modellerinde ve yelek modellerinde de kullanılabilecek bir örnek. Etol şal çok güzel olur mesela. Tamamı motiflerden oluşan tığ işi bluz modelleri yapılışı örebilirsiniz. Şişle örgü bluz modelleri ile tığ işi örgüleri bu şekilde birleştirebilirsiniz. Çiçekleri örerken isterseniz orta kısmı için halka ekleyebilirsiniz. Halka motifli bluz yapılışı olarak örebilirsiniz. Motifli bluz yapımına farklı şiş örgüleri ekleyebilirsiniz. Örgü bluz modelleri yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz. Dümdüz bir örgü örüp üzerini motiflerle süslediğinizde çok güzel olacaktır. Şişle örgü bluz modellerini, tığ ile birleştirerek yelekler, hırkalar, kazaklar, şallar örebilirsiniz. Hadi şimdi yeni örneğin tarifine geçelim.

Örgü Bluz Nasıl Örülür?

Şişle örgü bluz modellerinin alt kısmının tam tarifi yok maalesef. Sadece kullanılan motifin şeması var. Her yaşa özellikle genç kızlara çok yakışacak bir bluz. Her yaş için ölmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz. Yazlık olduğu için pamuklu ipler, merserize ipler ve keten iplerle çok güzel olacak bir model. Kullanacağınız iplere göre tığ kullanabilirsiniz.

Modeldeki ölçüler göğüs 86 cm, uzunluk 55 +12 = 70 cm, etek çevresi 120 cm. Şiş ile örülen kısımlar için ön ve arka birlikte örülerek 224 ilmek ile başlanmış. 8 ve katları +1 ilmek atarak kendi bedeninize göre belirleyebilirsiniz. 54 cm olarak örülmüş. Tığ işi örnek içinse aşağıdaki şema kullanılmış. Motifler birbirine örerken eklenmiş ve aynı şekilde az önce ördüğümüz şiş örgü ile birleştirilmiş.

Şişle Örgü Bluz Modelleri 2

Şişle örgü bluz modellerinin bittiğinde nasıl göründüğünü görelim.

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler