Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sepet Lifin Yapımı

Sepet şeklinde lif, çanta şeklinde lif diyebiliriz. Her iki isme de uyuyor. Yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Yine üzerini istediğiniz şekilde süsleyebileceğiniz bir lif modelleri. En yeni lif modelleri ve yapılışları soran takipçilerimiz çok oluyor. Ve lif örmek, lif örmeye başlamak isteyen, nasıl başlanır diyen birçok kişi. Onlar için en güzel örnekleri , en güzel anlatımları bulup yayınlıyoruz. Ben daha önce lif modeli hiç örmedim. Yıllar yıllar önce bir denemiştim. Yapamayınca bırakmıştım. Fıstıklar pek denk düşmemişti. Daha sonralarda örgü işi ile daha detaylı ilgilenmeye başlayınca çok daha zor örgü modelleri ördüm ama lifi henüz denemedim. Aklımda yapamam diye kalmış. Ama bu güzel örnekleri gördükçe artık denemek , örmek istiyorum. En azından kendim için bir tane.

Sepet Desenli Lif

Daha önce farklı birçok desenle lif anlatımlarımız oldu. Yeni sepet şeklinde bir lif yapımı paylaşmıştık. Sepet lif modelleri anlatımlı çok güzel bir örnek. Yapılışı videolu tariflerden. Kişiye özel lifler örebilirsiniz. Eşinize , kendinize özel , çocuklarınıza özel lifler. Çocuklarınıza kaplumbağa banyo lifi yapılışı yapabilirsiniz. Veya sevdikleri hayvanların figürlerinden.

Şimdi yapılışı paylaşacağımız lifin üzerini farklı çiçek modelleri ile de süsleyebilirsiniz. Kelebekler ekleyebilirsiniz. Nasıl yapılıyormuş hep birlikte izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Sepet Lifin Yapımı”
  1. Hacer dedi ki:

    Hepsi harika bu tariflerin😊

    1. Melek dedi ki:

      Teşekkürler Hacer Hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler