Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı

Çiçekler çok güzel görünüyor öyle değil mi ?  Kim inanır kek olduğuna. İnsan yemeye kıyamaz. Şeker hamuru kullanarak yapılmış en güzel çalışmalardan biri. Ben fotoğrafı ilk gördüğümde çiçek sanmıştım. Ve bu çiçekler çok beğeniyorum. Ev dekorasyonunda da çok güzel duruyorlar. Ama yazının içeriğini gördüm ki kekmiş. Çok güzel özenle hazırlanmış bir kek. Şimdi sizlere nasıl yapıldığını anlatacağım.

Daha önce de sizlere şeker hamuru nasıl yapılır ve şeker hamuru  butik kurabiye modellerinden bahsetmiştik. Birbirinden farklı çok güzel sizlere fikir verecek kurabiye modelleri idi. Yine şeker hamuru ile hazırlanmış korsan gemi pasta nasıl yapılır ondan bahsetmiştik. Evde çocuklarına kendi pastalarını yapmak isteyen arkadaşlarımız ve bu işi yapıp satış yapan arkadaşlara fikir vermesi için.

Şeker Hamuru Pasta Nasıl Yapılır ?

Kurabiye şeker hamuru için her zaman pişirdiğiniz gibi kek pişirin. Koyu yeşil, açık yeşil, kahverengi şeker hamuruna ihtiyacımız olacak.

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 1

Şimdi resimdeki gibi açık yeşil şeker hamurunu açalım. Daha sonra damla şeklindeki kalıbımızla keselim. Eğer kalıp yoksa bıçakla aynı şekli vererek kesebilirsiniz. Şeker hamurundan küçük bir top yapıp 4 adet kestiğimiz yaprağı bu hamurun etrafına saralım.

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 2

Resmi takip ederek yaprakları büyütüp üzerine kapatıp kalıp içine yerleştirelim.  Çöp şiş veya kürdan kullanabilirsiniz.

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 4

 Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 3

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 5

Çiçeklerimizin üzerine gıda boyası ile boyayarak renk verelim. Kakao tozu ve pudra şekeri de kullanabilirsiniz.

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 7

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 6

Aşağıdaki fotoğrafta üst tarafta gerçek çiçeği alt tarafta kek olan çiçeği göreceksiniz. Kekin etrafını kahverengi hamurla kaplayıp saksı şeklini verelim. Toprak efekti vermek için saksının üzerine krema kullanıp isteğe bağlı olarak bisküvi ufalayıp üzerine serpelim.

 Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 11

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 12

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı

Ve kekin üzerine çiçekleri yerleştirdiğimizde şeker hamuru pasta hazır. Mükemmel oldular. Misafirlerinize böyle bir kek hazırlayıp farklı sunumu ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Herkes çiçek sanıp yemeye kıyamaz ve sizden mutlaka herkes tarif alır. Nasıl yaptığınızı merak edeceklerdir. Yapacak arkadaşların ellerine sağlık şimdiden.

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 10

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 9

Şeker Hamurundan Çiçek Kek Yapılışı 8

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler