Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Konsantre Kayısı Suyu Nasıl Yapılır?

Tam mevsimindeysen, tükenmeden kışlık hazırlıklarda bugün kayısı suyu yapımı var. Konsantre kayısı suyu nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Hazırladığımız konsantre meyve suyu tariflerini kış boyu afiyetle tüketeceğiz. Yemek tariflerinden sonra veya yemeklerimizin yanında el yapımı sağlıklı meyve sularını hazırlayıp gönül rahatlığı ile tüketeceğiz. Çocuklarımıza, gelen misafirlere içinde ne olduğunu bildiğimiz meyve sularını hazırlayıp ikram edebiliriz. Afiyetle tüketebiliriz. Konserve kayısı suyu yapımı ile aynı tekniklerle farklı meyveleri de hazırlayabiliriz. En çok tercih edilen meyvelerin başında vişne suyu geliyor. Ben vişneleri yıkayıp kuruduklarında direk buzdolabı poşetinde saklıyorum. Yapacağım zaman direk tencereye alıp üzerine az miktarda şeker ekliyorum. Daha sonra suyu ekleyip kaynatıyorum. Çok lezzetli oluyor. Eğer daha değişik tarifler denemek isterseniz dolgulu erik turşusunu deneyebilirsiniz. Keşke daha önce yapsaydım diyeceksiniz. Meyveleri taze saklamak istiyorsanız buzdolabı olmadan meyveleri 12 ay taze tutmanın sırrını inceleyebilirsiniz. Vişne salatası nasıl yapılır paylaştığımız içerikler arasında. İlginizi çekecek bir tarif. Gelelim şimdi yeni tarife. Konsantre kayısı suyu nasıl yapılır öğrenelim.

Konsantre Kayısı Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Kayısı Suyu Yapımı

Taze olarak direk dondurucuda kayısıları saklayabilirsiniz. Yada güneşte kurutarak meyveleri hazırlayıp kışın komposto yapabilirsiniz. Yada az sonra paylaşacağımız gibi konsantre meyve suları hazırlayabilirsiniz.

  • 1 kilo kayısı
  • 1, 5 litre su
  • 1 su bardağı toz şeker

Kayısı suyu için gerekli malzeme listesi yukarıdaki gibi. Hadi başlayalım. Konsantre kayısı suyu nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler