Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Çarkıfelek Lif Yapılışı

Artık lif iplerinizi kullanmak için çok güzel  bir örnek. Renkli çarkıfelek lif yapılışını örerken orta kısımda bulunan renkli kısımlar için elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Çarkıfelek lif modeli çeyizlerinizi süsleyecek lif örneklerinden. Kenarları dilimli 3d yıldız lif yapılışına benziyor. Bu model farklı iplerle örülerek örgü paspas modellerinde de kullanılabilir. Çok güzel olacaktır. Banyo dekorasyonunda paspas ve lifi takım yapabilirsiniz. 3 tane küçük parça örüp birbirine ekleyerek uzun lif modelleri olarak veya 2 parça örüp yine birbiri ile birleştirerek kese lif modelleri olarak yapabilirsiniz. Çarkıfelek lif örnekleri anlatımlı örnek için detaylara geçeceğiz. Renkli çarkıfelek lif yapılışı için iplerinizi hazırlayın başlıyoruz.

Çarkıfelek Lif Yapımı

Renkli çarkıfelek lif yapılışı için 5 renk lif ipi kullanıyoruz. Lifimizi rengarenk olarak kullandığımız için az kalam ipleri değerlendireceğiniz harika bir model olacak. 2 no silikon saplı tığ kullandık. Siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz. Lifimize beyaz ipimizle 7 zincir çekerek içine 8 fıstıkla başlanıyor. İkinci sırada mavi renk ile sıra sonlarında artış yapıyoruz. Üçüncü sırada da yine artırma yaparak 4 sıra örüyoruz. Her yuvanın içine ayrı renk kullanarak tamamlıyoruz. Daha sonra sıra başlarında eksiltiyoruz. Her dilime aynı teknik ile tamamlayıp trafından kutu tekniği 3 sıra yapıp en son sırada kenar süsü yaparak lifimizi bitiriyoruz.

Renkli Çarkıfelek Lif Yapılışı 2

Renkli Çarkıfelek Lif Yapılışı 1

Renkli Çarkıfelek Lif Yapılışı

Lifimizin bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Çok güzel değil mi. Yukarıda kısaca yazılı olarak yapılışına da değindik. Şimdi tüm detaylarını daha açık ve net şekilde videodan izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler