Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pullu Lamba Nasıl Örülür?

Örgü lamba modellerine daha önce farklı modellerin anlatımını hazırlamıştık. Bugün yepyeni bir model ile buradayız. Deniz kızı lamba, pullu lamba nasıl örülür ondan bahsedeceğiz. Ev dekorasyonunuza renk katacak harika bir çalışma. Tığ işi file yapımı ile pulları birleştirerek harika bir çalışma elde ediyoruz. Örgü abajur yapımı, örgü sarkıt avize yapımı, lambader yapımı olarak birçok şekilde örüp kullanabilirsiniz. Kendi odanızda, çocuklarınızın odasında kullanabilirsiniz. Romantik hediyelik fikirler içinde örüp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Makrome ipinden lamba yapımı hazırlamıştık. Yine bu çalışmaları da ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Amigurumi gece lambası yapımı ise çocuklarınızın odasına çok yakışacak. Hadi şimdi pullu lamba nasıl örülür ayrıntılarına geçelim.

Tığ İşi Abajur Modelleri

Seçtiğiniz renklerde pullar, abajur seti, tığ, iplik gibi malzemelere ihtiyacımız olacak. En alt tura eklemek için ise istediğiniz şekillerde boncuklara ihtiyacımız olacak. Modeldeki abajurun ölçüleri 20 x 20, 26 cm yükseklikte bir abajur kullanılmış. İnce iplik ve tığ.

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 12

Abajurun bitmiş halinin tal ölçüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 4

Abajurun tepe kısmı için aşağıdaki motifleri kullanacağız. Şemada daire zincir, x sık iğne, V artırma, uzun çizgi trabzan, uzun çizgilerin üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolayacağımızı temsil ediyor.

Pullu Lamba Nasıl Örülür?

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 8

Tepe kısmını ördükten sonra alt kısmı örmeye başlıyoruz. İpe pulları diziyoruz ve filede sık iğne ile battığımız kısımlara pulları ekliyoruz. Pulları eklediğimiz kısımlar turuncu nokta ile belirtilmiştir.

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 14

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 11

Tek renk, iki renk olarak pullu abajur modelleri örebilirsiniz. Pullu lamba nasıl örülür şemalardan bahsettik. Aynı örgüleri farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Mesela örgü etek modellerinde. İşte sizlere abajurun son hali.

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 15

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 13

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 16

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 10

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 9

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 7

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 6

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 5

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 1

Pullu Lamba Nasıl Örülür? 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8640

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler