Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Gece Lambası Yapımı

Çok beğeneceğiniz bir proje daha var sırada. Amigurumi tariflerine örgü lamba tarifi ekliyoruz. Bu modelden yola çıkarak farklı modelleri de kendiniz tasarlayabilirsiniz. Amigurumi gece lambası yapımının sayılarını sizlere yabancı şemalı olarak hazırladık. Daha önce amigurumi ördüyseniz şema kullanmadan da örebilirsiniz. Kaynak kısmında bulunan videoda lambanın nasıl yapıldığına dair video bulabilirsiniz. Amigurumi gece lambası yapımının detayları o videoda yer alıyor. Sevdiğiniz hayvanlardan örgüler yapıp sizde lamba olarak kullanabilirsiniz. Örgü uçan balon ve örgü ayıcık tarifi ile sevimli bir gece lambası yapıyoruz. Farklı modellerden de gece lambası yapabilirsiniz. Mesela örgü çiçek gece lambası yapımı harika bir model. Örgü abajur yapımını da evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Gelelim şimdi amigurumi gece lambası yapımı detaylarına. Hazırlayın tığları ipleri. Başlıyoruz.

Amigurumi Gece Lambası Nasıl Örülür?

Daha önce örgü paspas modelleri, örgü patik modellerinde kullandığımız örnekten şimdi uçan balon örüyoruz. Ve gece lambası yapımında kullanıyoruz. Sizde beğendiğiniz motiflerle tasarım lambalar yapabilirsiniz. Hazır bir gece lambası üzerini örgü ile kaplayarak yapabilirsiniz. Şeffaf plastik bir topun içine pilli led ışık yerleştirerek gece lambasını yapabilirsiniz.

Örgü uçan balonda kullanacağımız çiçek şeması aşağıdaki gibidir.

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 7

Eğer yanlış anlamadıysa uçan balonun sepetini aşağıdaki tarife göre öreceğiz. Evet yabancı ama sayıları dikkate alarak örebilirsiniz.

Amigurumi Gece Lambası Yapımı

Şimdi örgü ayının sayılarını inceleyelim.

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 12

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 5

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 4

Sayılar bu şekilde. Kaynak kısmında bulunan linkten modelin tüm aşamalarının videosuna ulaşabilirsiniz. Ayıcığın, uçan balonun, sepetin ve lambaya nasıl dönüştüğünün tüm aşamaları mevcut.

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 13

Lambanın ölçülerini gördük. Şimdi bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 14

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 11

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 10

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 6

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 8

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 9

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 3

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 2

Amigurumi Gece Lambası Yapımı 1

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8191

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler