Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı

İstediğiniz şekilde renklendireceğiniz , modelleyeceğiniz çok güzel bir kırlent. Örgü yuvarlak kırlent yapımı yapıyoruz. Karpuz dilimi şekli verebilirsiniz. Limon , kivi , portakal yapabilirsiniz. Yine her turda renk değiştirerek çiçek desenli bir kırlent yapabilirsiniz. Örgü kırlent modellerini ev dekorasyonunuza uygun şekilde hazırlayarak kullanabilirsiniz. Örgü ev modeli yastık yapımı , bulut şeklinde yastıklar, motifli kırlentler yapabilirsiniz. Yuvarlak motifle yapacağınız güzel bir örnek hazırladık bugün. Aynı şekilde daha büyük örerek örgü paspas modelleri yapabilirsiniz. Yuvarlak bebek battaniyesi olarak kullanabilirsiniz.

Örgü Kırlent Nasıl Yapılır?

Her zaman olduğu gibi şemayı vererek işe başlayalım.

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 1

Şemadan takip etmek isterseniz Magic ring sihirli halka demek, slip stitch  ilmek kaydırma, double crochet trabzan, chain zincir demek. Popcorn ise patlamış mısır örneğini simgeliyor.

Popcorları birçok farklı şekilde yapabilirsiniz. Güzel bir örneği olan aşağıdaki resimdeki gibi yapabilirsiniz. En  yaygın şekilde kullanılan örneği.

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 19

1.tur : Sihirli düğüm içine 3 zincir çekerek başlayalım ve 11 trabzan yapalım.

2.tur : Bu turda her bir trabzan üzerine 5 trabzan yaparak son ilmekleri birlikte örerek popcorn yapalım ( yukarıda resimde anlattığımız gibi de popcorn yapabilirsiniz ). Ve her popcorn arasında 2 zincir çekelim.

3.tur : Bu turda 3 zincir ile başlayalım ve her yuva içine aynı yere 3 trabzan yapalım. Buraya kadar olan kısmı resimli olarak yapılışını görelim.

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 2

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 3

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 4

İlk 3 turun yapılışını sizlerle paylaştık. Bundan sonraki kısımları şemadan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Yapılışını şimdi sizlere resimli olarak vereceğiz.

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 5

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 6

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 7

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 8

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 9

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 10

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 11

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 12

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 13

Kırlentin arkası için aynı büyüklükte artırmalar yaparak örelim. Yine sihirli halka ile başlayalım. Ve trabzanlarda aynı büyüklükte örüp karşılıklı sık iğne ile motifleri birleştirelim. Dileyenler farklı şekilde de birleştirebilirler. İçine yastık koyarak kullanalım.

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 15

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 14

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı

Her turda popcorn yaparak istediğiniz şekli oluşturabilirsiniz.

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 17

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 18

Popcorn Örgü Kırlent Yapımı 16

Kaynak : redagapeblog

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler