Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı

Çocuklarımızın çok seveceği bir oyuncak hazırladık. Amigurumi modellerinden sonra kolaylıkla yapabileceğiniz bir çalışma. Plastik kanvas ile birçok çalışma yaptık. Çantalar, amerikan servisler, kalemlikler, peçetelikler gibi birçok çalışma. Şimdi de okul öncesi etkinlikleri olarak plastik kanvas ile oyuncak yapımı hazırladık. Plastik kanvas nerede satılır derseniz nette satış yapan siteler mevcut. Tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Ve büyük hobi marketlerde. Plastik kanvas etamin modelleri parçalarını dikerek birleştirebilirsiniz. Yapacağınız oyuncaklarda birkaç modelin şemasını hazırladık. İsterseniz tüm modelleri yapabilirsiniz. Veya beğendiğiniz modelleri, çocuklarınızın sevdiği figürlerden yapbozlar yapabilirsiniz. Hadi şimdi yeni oyuncağımızın yapılışına geçelim.

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 22

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 21

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 24

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 23

Plastik Kanvas İle Oyuncak Nasıl Yapılır?

Küp şeklinde oyuncaklar yapıyoruz. Plastik kanvaslarınızı tek tek kareler halinde kesip birleştirebilirsiniz. Plastik kanvas ile oyuncak yapımı için hazırladığımız şemaları sizlere vereceğiz. Sizde kanaviçe işler gibi çarpı işi ile işlemelerinizi yapabilirsiniz. Kimi yapbozlarımız 4 parçalı kimileri ise 8 parçalı. Pandalı, aslanlı, balıklı gibi figürlerden oluşan yapbozlar. Şimdi şemalarımızı inceleyelim.

 Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 15

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 13

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 8

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 1

Kanvaslarımızı 4 x 4 cm olacak şekilde kesip ayarlıyor ve aşağıdaki gibi birleştiriyoruz.

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 3

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 11

Boyutlarımız aşağıdaki gibi olacak.

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 2

Bu modellerden yola çıkarak farklı çalışmalar da hazırlayabilirsiniz. Kanaviçe etamin örneklerinden beğendiğiniz desenleri, harfleri oyuncak olarak yapabilirsiniz. Nakış ipleri ile, pamuklu iplerle, plastik kanvasın deliklerinden geçecek iplerle işleyebilirsiniz.

Plastik Kanvas İle Oyuncak Yapımı 19

Çarpı işi ile veya sarma işi ile oyuncakları hazırlayabilirsiniz. Oyuncakları hazırladıktan sonra geriye çocuklarımızın keyifle oynaması kalıyor. Çok beğenecekler ve keyifle oynayacaklar.

Modelin ayrıntılarını inceledik. Sıra geldi videolu olarak yapılışını izlemeye. Çok eğlenceli bir oyuncak oldu.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8580

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler